Bilim ve Teknoloji

Hangi Yazıcıyı Almalıyım? Alınabilecek En Uygun Yazıcı Tavsiyesi


Bu yazımızda sizlere Hangi yazıcıyı almalıyım? En uygun yazıcı hangisidir? Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz? Sorularına yanıt vermeye çalışacağım. Bir yazıcı satın alacağınız zaman  çok fazla seçenek ve teknik detay emin olun kafanızı karıştıracaktır. Aslında bir yazıcı almak olabildiğince basit bir konu. Öncelikle kendinize “ben şu fiyata bir yazıcı arıyorum” şeklinde net bir rakam belirlemeniz gerekiyor. İkincisi ise alacağınız yazıcıyı ne amaçla kullanacağınız (okul, iş yeri, ofis, kişisel v.s.) oldukça önemli. Fiyat ve yazıcının kullanım şekli belirlendiyse kendinize uygun yazıcıyı küçük bir araştırma ile rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Şunu baştan belirteyim. Ucuz etin yahnisi olmaz! Piyasada gördüğünüz ucuz yazıcılardan alacak kadar zenginseniz (!) bu yazıyı hiç okumayın. Bu ucuz yazıcılara baktığınızda ilk başta çok cazip gibi geliyor. Bir çok özelliği içerisinde barındıran bu yazıcılarda neredeyse yok yok! Ama bu yazıcıları emin olun uzun süre kullanana hiç rastlamadım. 150 TL gibi bir fiyata aldığınız bazı çok fonksiyonlu renkli yazıcılar kısa süre içerisinde kartuşları değiştirmek zorunda kalırsınız. Çünkü üzerindeki kartuşlar %50 doluluk ile gelmekte. Yeni kartuşları almaya kalktığınızda ise 100-120 TL gibi bir fiyat karşınıza çıkacak. Dolum dediğimiz ucuz kartuşları kullanmaya kalktığınızda yazıcınız ya kabul etmeyecek yada bozulma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Ayrıca bu tür yazıcıları uzun süre kullanmazsanız bu kez yazdırma başlıklarının kuruması sorunu ile boğuşmak durumunda kalırsınız. Emin olun durum aynen bu!

Bu nedenle bir yazıcı almayı planlıyorsanız sağlam ve kaliteli bir ürün almaya çalışın. Gerek bireysel gerekse işyeri olsun söz konusu bir yazıcı olduğunda amaç sadece ve sadece baskı/tarama (renkli-renksiz) ise kesinlikle LASER YAZICILAR ilk seçeneğiniz olsun! Bu tipte yazıcılar sizi asla pişman etmeyecektir. Lazer yazıcılar, yazıcılar içerisinde hız ve kalite bakımından en iyi yazıcı türleri arasında yer almaktadır. Bu tipte yazıcılardan matbaa kalitesinde bir çıkış alınabilmektedir. Özellikle sürekli baskı yapılan yerlerde vazgeçilmez yazıcılardandır. Lazer yazıcıların kalite ve hızlarının yanında en büyük özellikleri kuşkusuz diğer yazıcılara göre daha sessiz çalışmalarıdır. Laser yazıcılar fotokopi makinelerinde olduğu gibi baskıda toner kullanılır. Renkli baskı yapan lazer yazıcılar da mevcuttur. Lazer yazıcılarda kullanılan baskı yöntemi fotokopi makinesindekine benzer. Lazer yazıcılar, satır satır yazmak yerine sayfa sayfa yazar.

Piyasada en çok tercih edilen yazıcı markaları “Canon, Brother, Xerox, Hp ve Samsung!”. Bu yazıcılar kendini kanıtlanmış, üst düzey çıktı üreten kaliteli markalardan.

Diğer bir önemli husus ise eğer “fotoğraf” gibi daha kaliteli çıktılar elde etmek istiyorsanız o zaman Laser değilde “Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı” almanız gerekiyor. Bu tipte yazıcılar fotoğraf v.b. çıktılar elde etmede kullanılır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar kâğıt üzerine baskı yapabilmek için sıvı mürekkep kullanır. Nokta vuruşlu yazıcılardaki gibi şeritleri bulunmaz, bunun yerine mürekkep depoladıkları kartuşları vardır. Normal kâğıtlar dışında aydınger, asetat ve genelde kendi üretici firmaları tarafından üretilip pazarlanan özel kâğıtlara “yüksek kalitede” baskı yapabilir.

Aydınger kağıdı; parlak yüzeyli, yarı saydam, her çeşit yağdan arı, açık grimat renkte olan kâğıt çeşididir.

Bir diğer yazıcı çeşidi ise Nokta vuruşlu yazıcılardır. Bu yazıcılar yazma işlemini, yazma kafası üzerinde bir matris şeklinde dizilmiş küçük iğneciklerin kâğıt ile yazıcı kafası arasında duran karbon bir şeride vurması ile gerçekleştiren yazıcılardır. Baskı kalitesi modern yazıcılara göre kötü olduğundan günümüzde belirli amaçlar dışında pek fazla kullanılmamaktadır. Nokta vuruşlu yazıcılar kenarlarında delikler bulunan, sürekli form adı verilen kâğıtlara baskı yapabildikleri gibi normal kâğıt üzerine de baskı yapabilir. Yazma şeritleri birkaç renkten oluşan modeller renk gerektiren grafikler için kullanılır. Genellikle “siyah, kırmızı, mavi, sarı” bantlar taşıyan şerit, değişik renkler gerektiğinde aşağı yukarı hareket ettirilir. Renkli nokta vuruşlu yazıcılar, sınırlı sayıda renkleri elde etmek için kullanılır. Sınırlı çözünürlük ve grafik yetenekleri, gürültülü çalışmaları, düşük hızları gibi olumsuz özellikleri olan bu tür yazıcılar; sadece harf ve rakamlardan oluşan kayıtların basılmasını gerektiren muhasebe ve bankacılık gibi işlerde kullanılmaktadır.

Neyse sadede gelelim! Çok uzun bir yazı oldu. 

 • Fotoğraf gibi baskı işlemlerinde kullanılacak yazıcı tipi >>> Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı
 • Banka, Muhasebe gibi salt bilgisayar (form) çıktısı almak için >>> Nokta Vuruşlu Yazıcı
 • İşyeri veya Kişisel baskı işlemleri için >>> Lazer Yazıcı

Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz?

Kişisel Tarama ve Çıktı elde etmek için tavsiyem (şahsen yıllardır sorunsuz kullandığım yazıcıdır.) Brother DCP-1511 Fotokopi + Tarayıcı + Laser Yazıcı >>> 500 TL Civarında bu yazıcı. Hem ofis hemde kişisel olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz mükemmel bir yazıcı. Kimlik, Tarama ve Fotokopi özelliği’de bulunuyor. Şu ana kadar yüzlerce çıktı aldım. 3 Yıl önce aldığım bu yazıcı sadece bir kez TONER değiştirdim.

Daha ucuz ve ufak bir şeyler isteyenler için Brother LaserJet HL-1111 Mono Lazer Yazıcı tavsiye ediyorum. Fiyatı 270 TL civarında. Sadece çıktı almak istenler için olabildiğince ideal. Alternatif olarak HP’nin diğer Lazer Yazıcılarına bakılabilir.

Kişisel ve renkli bir yazıcı almayı planlıyorsanız işte bu durumda biraz daha fazla bütçe ayırmanız gerekiyor. Çünkü renkli yazıcılar kalitesinden dolayı biraz daha pahalı. Brother DCP-T300 Tanklı Sistem Çok Fonksiyonlu Yazıcı alabileceğiniz en uygun yazıcı. Daha üst düzey bir şey arıyorsanız Brother DCP ve Brother MCF Model yazılardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Brother DCP-T300 fiyatı yaklaşık 700 TL civarında. 

Bir işyerine renkli yazıcı söz konusu ise işte o zaman Laser Yazıcı devreye giriyor. Çünkü bireysel olarak kullanımda Mürekkep Püskürtmeliler ebat olarak (üstteki) daha ufak boyutta oluyor. Bir işyeri için hangi marka alınmalıdır sorusuna ceva ise daha çok SAMSUNG’un modelleri oluyor. Alternatif CANON, HP, XEROX diğer tercih edilenler arasında. Mesela en çok tercih edilen Samsung modeller SL, CLX ve CLP Modelleri. En uygun seçenek olarak şu anda önerdiğim Samsung SL-C1810W Lazer Yazıcı fiyatı 800 TL civarında. Hali hazırda bir işyeri için renkli yazıcı bakıyorsanız en düşük 750 TL’den başlayan bir bütçe ayırmalısınız. Eğer çok fonksiyonlu seçeneğiniz varsa o zaman bütçeyi arttırmanız gerekiyor.

Bir işyerinde renkli değilde sadece SİYAH-BEYAZ çıktı elde edilecekse o zaman LAZER seçeneklere bakılmalıdır. Fiyat konusu ise emin olun çok kafa karıştırıcı. Çünkü bu konuda çok seçenek var. Olabildiğince pahalı modellerin olduğunu hatırlatmakta fayda var.  Çünkü başta dediğimiz gibi bu özelliktekiler neredeyse bir fotokopi makinası gibi oluyor. Bu konuda HP markası olabildiğince önde! Tabi bunu eski nesil HP Laser yazıcılara dayanarak söylüyorum. Ancak şimdilerde Samsung, Canon ve Brother kaliteli yazıcıları piyasada bulunuyor.

Aşağıda önerdiklerim sadece SİYAH-BEYAZ ve LASER YAZICI olup çok fonksiyonlu veya çıktı alma şeklinde alınabilecek en iyi en uygun ve en kaliteli ürünler. Tabi bütçe arttırıldığında buna göre daha üst düzey yazıcılara yönelmelidir. Hali hazırda bir işyeri için en düşük bütçe ile alınabilecek en uygun 5 tane yazıcı tavsiyem böyle.

Samsung SL-M2070 Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> 400 TL

Samsung SL-M2020W Lazer Yazıcı >>> 250 TL

HP LaserJet Pro P1102 Lazer Yazıcı >>> 350 TL

Canon i-Sensys LBP6030B Lazer Yazıcı >>> 300 TL

Brother MFC-1811 Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> 525 TL

NOT: Şu kadar bütçem var ne tavsiye edersiniz soruları için aşağıdaki YORUM kısmını kullanabilirsiniz. Vaktim oldukça cevaplandırmaya çalışırım.

38 Yorum

38 Comments

 1. Pingback: Toner ve Kartuş Arasında Ne Fark Var? » TechWorm

 2. Ümit Osman YILMAZ

  1 Haziran 2017 at 20:34

  Merhaba,
  Ev-ofis olarak çalışıyorum. A4 kağıdı üzerine fatura yazdırmak, sözleşme yazdırmak için yazıcı almayı planlıyorum. Her gün kullanmayacağım için lazer yazıcı daha iyi diye düşünüyorum.

  Daha önce sadece yazıcı yeterli olur derken son zamanlarda fotokopi özelliğinin de olması iyi olur demeye başladım 🙂
  Sadece yazıcı için 250-300 TL bütçe vermeyi planlıyordum. Fotokopi özelliğini de istersem ne kadar bütçe vermek gerekli? 500 TL civarına mı çıkmam gerekiyor? Sizde aradaki 200 TL’yi vermek mantıklı mı?

  • Cüneyt Çağala

   2 Haziran 2017 at 00:00

   tercihiniz renkli olacaksa tabiki biraz yüksek bütçe ayırmalısınız. sadece çıktı için renksiz olacaksa örneğin 260 TL civarında Samsung SL-M2020W Lazer Yazıcı tavsiyem, ayrıca fotokopi özelliği istiyorsanız o zaman 500 TL civarında Brother MFC-1811 Çok Fonksiyonlu Yazıcı önerebilirim.

   • Cüneyt Çağala

    2 Haziran 2017 at 00:02

    alacaksanız iyi bir şey alın ve ömürlük olsun. tarayıcı, fotokopi ve laser olması her zaman avantajdır. bence aradaki 200 tl’yi vermek mantıklı. ben şahsen yıllardır Brother DCP-1511 Fotokopi + Tarayıcı + Laser Yazıcı kullanıyorum. Piyasada tahmini 475TL felan.

    Bakınız: http://www.istanbulbilisim.com.tr/brother-dcp-1511-fotokopi-tarayici-laser-yazici-fiyati,68589.html

    • Ümit Osman YILMAZ

     5 Haziran 2017 at 13:13

     Cevabınız için çok teşekkür ederim. Siyah beyaz yeterli bana. Ben de çok fonksiyonlu olmasına karar verdim. Muhtemelen Brother 1811 modelini alacağım. Çok teşekkür ederim ilginize.

 3. Ersin

  31 Temmuz 2017 at 19:10

  Merhaba, yazı için teşekkür ederim. Daha spesifik bir öneri almak adına; ev kullanımı için sadece günlük 40-50 sayfa siyah-beyaz çıktı verecek, başka bir fonksiyon aramadığım ve kolay kolay sorun çıkarmayacak bir yazıcı arıyorum. Bütçem 300 TL’ye kadardır. Ama üzerini de yazarsanız değerlendiririm belki. Teşekkürler.

  • Cüneyt Çağala

   31 Temmuz 2017 at 21:08

   Merhabalar.
   Hocam verdiğiniz fiyata uygun Brother HL-1211W Lazer Yazıcı tavsiye ediyorum. Fiyatı 280-300 TL civarında.

   Ayrıca verdiğim linkten yazıcı ile ilgili yorumlara, fiyata ve satın alma işlemine bakabilirsiniz. LİNK

   • Ersin

    1 Ağustos 2017 at 11:14

    Peki, çok teşekkür ederim öneriniz için.

 4. Onur ahmet gökçe

  15 Ağustos 2017 at 23:29

  Öncelikle bilgilendirici yazınız için teşekkürler,
  Bende Öneri almak istiyordum, bütçe 1250 ye kadar +-100 tl
  İstediğimde renkli çıktı alabileceğim,fotokopi,tarayıcı özelliği olacak bunun yanında da çok fazla miktarda siyah-beyaz çıktı alabileceğim marka model önerebilirmisiniz çok teşekkürler şimdiden.

  • Cüneyt Çağala

   27 Ağustos 2017 at 16:05

   merhaba. size tavsiyem Samsung SL-C480FW Çok Fonksiyonlu Yazıcı. Bu yazıcı modelinden daha önce kullandım ve gereçkten çok kaliteli. Renkli çıktı, renkli, fax, çift taraflı yazdırma, fotokopi, tarayıcı gibi bir çok özelliği içinde barındırıyor.

 5. Sezgin

  16 Ağustos 2017 at 18:54

  Selamun aleyküm evde kullanacağım bazen aktif bazen pasif olacak tarayıcı fotokopi özellikleri yedek parça konusunda uygun ve seçenekleri olan bütçe 300-350 tl Esselamünaleyküm

  • Cüneyt Çağala

   27 Ağustos 2017 at 16:02

   aleyküm selam. hocam herkese bireysel olarak yıllardır kendi kullandığım ve hiç bir sorun yaşamadığım siyah-beyaz Brother DCP-1511 Çok Fonksiyonlu Yazıcı (450-500 TL Civarı) tavsiye ediyorum. Toner fiyatı uygun fotokopi-tarayıcı özelliği olan bir yazıcı. alternatif istiyorsanız bunları aşağıya listeliyorum. Ancak şunu hatırlatayım 300-350 TL aralığında uzun yıllar kullanabileceğiniz kaliteli çok fonksiyonlu bulmanız biraz zor 🙁 piyasada satılan o ucuz tarayıcı-fotokopi özleliği olan yazıcıları bir ay sonra çöpe atarsınız. paranızı çöpe atmak istiyorsanız bir tanesini alıp deneyebilirsiniz 200-300 TL ye çok var. Bu yazıcılar mürekkep püskürtmeli dediğimiz yazıcılar ve daha çok renkli çıktı isteyenler için. ancak fiyatları ucuz olmasına rağmen kartuşları kendileri kadar pahalı. siz siz olun bu cihazlardan sakın almayın. eğer siyah-beyaz- tarayıcı-fotokopi istiyorsanız aşağıda üç tanesini listeliyorum. eğer renkli özlelikte tarayıcı-fotokopi istiyorsanız o zaman bütçeyi arttırmanız lazım 🙁

   1- Samsung SL-M2070 Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> 450 TL Civarı
   2- HP LaserJet Pro M130A Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> 450 TL Civarı
   3- Samsung SL-M2070FW Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> 600 TL Civarı

 6. kemal soylu

  17 Ağustos 2017 at 13:06

  Hocam bilgilendirmeleriniz süper olmuş oldukça faydalı buldum. ben nadiren kullanacağım fakat malesef mükemmeliyetçi bir yapım var, alınca iyisini almak ve fonksiyonel olmasını isterim. Özellikle ağ bağlantısı olması önemli hem iphone umdan hep laptopumdan veri gönderebilmeliyim. bu durumda öne çıkan ürün sanırım Brother MFC-1911W. Sizin öenerebileceğiniz özellikle kablosuz özelliği olan fotokopi tarayıcı lazer özellikleri olan ürünler nelerdir. Teşekkür ederim.

 7. eren

  20 Ağustos 2017 at 23:58

  Merhaba, haftada 30-40 sayfa renkli çıktı alabileceğim en düşük bütçeli tavsiyeniz nedir?
  bu çıktıya fotokopiyi de eklersek tavsiyeniz ne olur? sizden iki model istiyorum fotokopili ve fotokopisiz. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Cüneyt Çağala

   27 Ağustos 2017 at 15:25

   haftada 30-40 sayfa çıktı için hemen hemen tüm laser yazıcılar işinizi rahatlıkla görecektir. bütçeniz ne kadar bilmiyorum. ama olabilecek en makul düzeyde fotokopisiz olarak Brother HL-1211W Lazer Yazıcı (275 TL Civarı), Samsung SL-M2020W Lazer Yazıcı (275 TL Civarı) fotokopili arıyorsanız kendim kullandığım Brother DCP-1511 Çok Fonksiyonlu Yazıcı (450 TL Civarı) ve Samsung SL-M2070W Çok Fonksiyonlu Yazıcı (500 TL Civarı) tavsiye edebilirim. Eğer renkli istiyorsanız o zaman bütçeyi arttırmanızda fayda var.

 8. Ömer

  2 Eylül 2017 at 18:35

  Yazınızı okudum. Gayette açıklayıcı buldum.Öncelikle teşekkürler. Ben günlük ortalama 20 sayfa renkli çıktı alabileceğim bir yazıcı arıyorum. Bu yazıcıyı evde buton rozetlerin kağıdını basmak için kullanacağım. Ayrıca fotoğraf kağıdına da baskı yaparsa iyi olur. Bütçem en fazla 800 tl. Püskürtmeli mi, yoksa lazer mi olsa daha iyi? Siz direkt makine söylerseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

  • Cüneyt Çağala

   2 Eylül 2017 at 18:48

   merhaba. hocam eğer normal a4 kağıdı için renkli yazdırmak istiyorsanız bütçenize göre yaklaşık 700 tl civarında laser “Samsung SL-C480W Çok Fonksiyonlu Yazıcı” tavsiye ederim. Yalnız laser renkli yazıcılardan elde edeceğiniz kalite normal fotoğraf çıktısı gibi -net görüntü- elde edilen bir çıktı olmayacaktır.

   Burada elde edeceğiniz çıktı eğer çok kaliteli bir baskı arıyorsanız o zaman mürekkep püskürmetli alacaksanız ki bu durumda kesinlikle ucuz yazıcılardan almamanızı tavsiye ediyorum. Mürekkep püskürmeliler kalitel fotoğraf çıktısı elde etmek isteyenler için tavsiye ediliyor. Mesela fotoğraf makinanızla elde edeceğiniz fotoğrafın çıktısını alıp albüm yapmak gibi. Burada mürekkep püskürtmelilerin kartuş/tanklarının çok pahalı olduğunu ayrıca kalitlei çıktı elde etmek için özel boyutta ve kalitete kağıtları olduğunu hatırlatayım. Mürekkep püskürtmeli tavsiye Epson L386 Çok Fonksiyonlu Tanklı Yazıcı veya şu anda en çok tutulan model olan “Canon PIXMA IX6850 Network Wi-Fi Yazıcı (A3)” almanızı öneriyorum.

 9. Atakan

  5 Eylül 2017 at 18:38

  Ustat yaziniz icin oncelikle ellerinize saglik. Ben universite sinavi icin not ve test çıkarabileceğim defterleri tarayip fotokopi alabilecegim bir cihaz ariyorum. 600TL maks sinirim. Tarayici ozelligi hizli olmali oyle tarat cikar sonra tekrar tarat tekrar cikar biraz zor olur benim icin. Arkali onlu cikti olursa iyi olur olmazsa manuel ayari olsun oylede yapabilirim. Faks ozelligi aramiyorum wifi olsa iyi olur olmasa sorun degil. Dolumu kolay maliyeti ucuz universitede de kullanabilecegim bir urun ne onerirsiniz su 3 model arasinda kaldim simdiden tesekkurler

  HP 125Dw
  Brother 1511
  Canon MF211

  veya baska modellerde olabilir.

 10. ali

  6 Eylül 2017 at 15:46

  verdiğim rahatsızlıktan dolayı şimdiden özür dilerim. durumu mümkün olduğu kadar kelimelerle açıklamaya çalışayım. ben bir öğretmenin ve çalıştığım yerde de öğrencilerin imkanları yok. bu yüzden çoğu zaman fotokopi ile idare ediyorum. Dışarıdan çektiğim içinde bana maliyeti çok yüksek çıkıyor.bu yüzden bir tane yazıcı almak istiyorum ve teknolojide de hiç anlamıyorum. sizden talebim şu bana renkli ve renksiz ve tarayıcısı olan bir yazıcı tavsiye eder misiniz. ayrıca çıktısı çok olan ve elle dolum yapacağım bir yazıcı olsun ve mümkünse en ekonomik olan
  yardımcı olursanız çok sevinirim. tekrar teşekkürler

  • ali

   6 Eylül 2017 at 15:59

   çok özür dileyerek önceliğim renkli çıktıda almak ama eğer maliyeti çok yüksek çıkacaksa renksiz ve tarayıcı olması da yeterli olur. fotokopi bütün sınıf için çektiğim içi çıktısı bol olacaktır. bunu düşünerek tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

  • Cüneyt Çağala

   6 Eylül 2017 at 23:29

   hocam bütçeniz ve aylık çıktınız tam olarak nedir bilmiyorum. bu mesajı tekrar okuduğunuzda buna yanıt verirseniz sevinirim. çünkü bütçenizdeki en ufak artış kalite ve performansa etki ediyor. ayrıca -yinede bu mesajı okuyacak kişiler için- renkli ve renksiz 2 yazıcı tavsiyesinde bulunayım.

   Renkli >>> HP Color LaserJet Pro MFP M277n Lazer Yazıcı | Yaklaşık Fiyat 1.250 TL

   Siyah-Beyaz >>> Xerox 3215MFP-NI 3215V_NI WorkCentre Mono Çok Fonksiyonlu Laser Yazıcı | Yaklaşık Fiyat 950 TL

 11. ali

  7 Eylül 2017 at 20:41

  sayın Cüneyt Çağala çok teşekkür ederim cevabınız için.Önerdikleriniz çok güzel ama ne yazık ki bütçeyi aşıyor.öncellikle ek kaynak bulsam “Xerox 3215MFP-NI 3215V_NI WorkCentre Mono Çok Fonksiyonlu Laser Yazıcı | Yaklaşık Fiyat 950 TL” almaya çalışacağım ama şimdilik arada 450 TL fark bulunuyor. şuan bendeki bütçe 500 tl hazırda bulunuyor. vaktinizi ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ederim

  • Cüneyt Çağala

   7 Eylül 2017 at 23:35

   merhaba hocam. size tavsiyem ve şu anda bütçenize en uygun -siyah/beyaz özellikte- yazıcı Samsung SL-M2070FW Çok Fonksiyonlu Yazıcı Bu yazıcı şu anda küçük ofis ve işyerinden tutun kişisel kullanıma kadar herkesin tercih ettiği bir yazıcı. Yaklaşık 550-600 TL arasında satılıyor. Bütçenize alabileceğiniz en uygun yazıcı bu. Şahsen bu fiyata ilk tavsiye edeceğim modelde bu oluyor.

 12. ali

  7 Eylül 2017 at 20:44

  bu bütçeye göre tavsiye edeceğiniz bir yazıcı varsa çok sevinirim

 13. ali

  8 Eylül 2017 at 16:32

  sayın Cüneyt Çağala öneriniz izin çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden Allah ne muradınız varsa versin hayırlı günler

 14. Seçkin

  9 Eylül 2017 at 23:21

  Merhabalar, fotograf icin olmasada kaliteli renkli belgeler cikarabilecegim tarayici ozelligi ve mutlaka en azindan 20 sayfaya kadar otomatik cift tarafli fotokopi ve gene cift tarafli cikti elde edebilecegim. Wifi ozelligi olan bir alete ihtiyacim var 1000 tl ye kadar butceyle bunlardan maksimum elde edebilecegim. Eger imkansiz ise bu ozellikleri saglayabilecegim minimum butceli ne alabilirim acaba. Oldukca cok cikti alicagimi goz onunde bulundurursaniz sevinirim. Renkli ciktilari normal a4 kagida alacagim. Simfidrn tesekkurler.

  • Cüneyt Çağala

   10 Eylül 2017 at 00:09

   1- HP LaserJet M277DW Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> Yaklaşık 1250 TL >>> Bakınız: Teknik Özellikler
   2- Canon MF-635CX Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> Yaklaşık 1400 TL >>> Bakınız: Teknik Özellikler
   3- HP Color LaserJet Pro MFP M377DW Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> Yaklaşık 1400 TL >>> Bakınız: Teknik Özellikler
   aradığınız özelliklere en uygun seçenkler bunlar. wifi, çift taraflı, renkli 1000 TL’den aşağı bulmanız imkansız.

 15. RUMEYSA

  10 Eylül 2017 at 22:50

  Selamün aleyküm hocam iyi akşamlar ben üniversite öğrencisiyim ve notlarım için siyah beyaz lazer baskılı çok fonksiyonlu ve uygun fiyata bi’ yazıcı almak istiyorum birkaç siteye baktım ama tonerlerin demo olduğu yazıyo, demo tonerli olmayan bu özelliklere sahip bi yazıcıyı linkiyle beraber önerebilir misiniz ve demo toner olsa bile yeni alacağım orjinal tonerlerin ömrü ve fiyatı ne kadardır ? Teşekkürler şimdiden 🙂

  • Cüneyt Çağala

   10 Eylül 2017 at 23:04

   aleyküm selam rümeysa. alacağın yazıcıların hemen hemen bir çoğu demo toner/kartuş kullanılır. demo tonerler yazıcı marka modeline göre değişiklik göstersede bir çoğunun doluluk oranı %25-50 arasında oluyor. kullanacağın yazıcı elbetteki yazdırma durumuna göre kullanım süresi değişiklik gösterecektir. ama basit bir şekilde kendimden örnek vererek şunu anlatayım.

   evde kullandığım yazıcı Brother DCP-1511 modeli. bunu yaklaşık 500 TL’ye satın aldım. içinde ki demo toner “tam toner olduğu halde” bunun yanında 80-90 tl civarında (daha ucuzada bulabilirsin 25 tl gibi ama ben orjjinalini aldım) bir ücret vererek exktra bir toner daha aldım. bu toner için biçilen ortalama yazdırma sayfa sayısı 1000 adet. ama bu yazacağın yazılara göre değişiklik gösterebilir. atıyorum 750 sayfada yazdırabilirsin 1250 sayfada. yaklaşık 2-3 yıldır bu yazıcıyı kullanıyorum. fotokopi, tarama özleliğide bulunuyor. aslında evde bireysel olarka kullanılabilecek en uygun ve kaliteli yazıcı tipi. şahsen sizede tavsiye ederim. bakınız >>> link

 16. tülin

  14 Eylül 2017 at 16:46

  merhaba. Sınıf öğretmeniyim. bu sene sınıfım için tarayıcı ve fotokopi özelliği olan,günde ortalama 70-80 sayfa çıktı alabileceğim bir yazıcı almak istiyorum. Bütcemiz 500- 600 tl civarı. Tüm yorumları okudum. brother 1511ve brother 1811 yazıcılar daha öne çıkıyor.Bu iki yazıcıdan sizce hangisi sınıfımız için daha uygun olur. Bunlardan başka önereceğiniz başka bir marka var mı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim

 17. mahmut mhmt

  17 Eylül 2017 at 15:47

  merhaba hocam.
  geçen yıl bitmeyen kartuşlu canon mg3550 modelini aldım. branşım matematik olduğu için ve eşim de öğretmen olunca yıl boyunca baya bi çekim yaptık. (18bin falan) yıl sonunda emici dolum hatası aldım şimdi servisle görüştüğümde kartuş değişimiyle birlikte 250₺ civarı bir fiyat aldım. her yıl sonunda böyle uğraşmamak için yeni bir yazıcı alma kararı aldık.
  3-5 yıl bizi götürecek, kolay dolum yapabileceğim, haftalık ortalama 250 çekim yapabilecek bir yazıcıı tavsiye eder misiniz? renkli şartı aramıyorum ama olsa güzel olur. yazıcı ve fotokopi özelliği olması işimizi görür. tavsiyelerinizi merakla bekliyorum. fiyat aralığım 400 500 civarı.

  • Cüneyt Çağala

   19 Eylül 2017 at 11:06

   merhaba. “bitmeyen kartuş” aslında bir slogandan öte bir şey değil. tamamen satış stratejisi ile geliştirilen bir argüman diyelim. mürekkep püskürtmeli yazıcıların ucuz olanlarını zaten tavsiye etmiyorum. hali hazırda kartuş fiyatı neredeyse cihazın fiyatıyla aynı oluyor. birde uzun süre kullanılmayınca mürekkeplerin kuruması veya yazdırma kafasında sorunlar çıkıyor. çok az bilgiye sahipseniz ve kendiniz tamir edemiyorsanız soluğu serviste alıyorsunuz. haliyle serviste yüksek fiyata fatura çıkarıyor. ayrıca renkli şartı aramıyorsanız mürekkep püskürtmeli almanız bir dezavantaj. hiç gereği yokken ekstra masraf bence. ayrıca çok tercih edilen modeller değil. mürekkep püskürtmeli yazıcılar genellikle kaliteli baskı (fotoğraf baskısı gibi) çıktı isteyenlerin tercihi. ucuz olması tabi cazip kılıyor.

   siyah-beyaz yazdırma için alacağınız en uygun yazıcı türü lazer yazıcı. bu yazıcılarda kolay kolay hiç sorun çıkmaz. 10 yıl hiç kullanmadan gelin bir çıktı alın sorunsuz problemsiz yazdırır. ayrıca töneri daha ucuza gelir. kaliteli bir model size sorun çıkarcağınız sanmam. 400-500 tl aralığında tavsiyem aşağıdaki gibi olacaktır.

   1- Brother DCP-1511 Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> Yaklaşık 500 TL
   2- Samsung SL-M2070FW Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> Yaklaşık 550 TL
   3- Canon i-SENSYS LBP251DW Lazer Yazıcı >>> Yaklaşık 650 TL
   4- CANON i-sensys LBP 6030W >>> Yaklaşık 500 TL

   bunlardan Brother DCP-1511’i yaklaşık 2-3 yıldır ben kullanıyorum. tarama fax, fotokopi özellikleri var. haftalık 250 ve üzeri yazdırma için sorunsuz kullanabilirsiniz. alternatif olarak diğerlerinide değerlendirebilirsiniz. size başta dediğim gibi alacağınız yazıcı tipi lazer modeli ise samsung, hp, canon veya brother olmalı. sizi pişman etmeyeceğine eminim. iyi günler.

   • mhmt

    19 Eylül 2017 at 17:26

    öncelikle cevap için teşekkür ederim Cüneyt bey. bitmeyen kartuş benim için tam bi hayal korıklığıydı. gerçi parasını hakkıyla çıkardı ama neyse artık. ilk 4000 sayfa çıktı aldıktan sonra kartuş bitince servisi arayıp e hani bu bitmeyen kartuştu diye mantığını öğrenince anladım hatalı kararımı. tecrübelerinize güvenerek 1511 almaya karar verdim. çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top