Kablosuz Sistemler

Kablosuz Interneti Kabloluya Çevirme


Herkese Merhaba,

Bu yazımızda kablosuz wifi kabloluya çevirme, kablosuz wifi kabloluya çevirme, kablosuz modemi kabloluya çevirmek, wifi yi kabloluya çevirme, kablosuz ağı kabloluya çevirme, kablosuz bağlantıyı kabloluya çevirme, kablosuz interneti kabloluya çevirme, kablosuz sinyali kabloluya çevirme , kablosuz internet kabloluya çevirme sorularına kısaca cevap vermeye çalışacağım.

Kablosuz bir sistemden  (modem veya acces point olabilir) aldığınız sinyali aynı şeklilde modem veya acces point kullanarak kablolu internete dönüştürebilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir.

Bahsettiğim işlem aşağıdaki gibidir.


kablosuz interneti kablolu internete çevirme

Yukarıda görüldüğü A Noktasında yayın yapan kablosuz wifiden aldığımız sinyali B Noktasındaki bir modem veya wifi cihazı (Access point) yardımıyla kablosuza dönüştürebiliriz. Bunun için kablosuz yayın yapan cihaz üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Sadece kablosuz yapan cihazın Wifi şifresi ve adını bilmenzi yeterli. Eğer bu tamamsa B noktasında bir modem veya acces point yerleştirip bilgisayarla baplantı kurararak KÖPRÜ-BRİDGE Modunu aktif hale getirmek ve karşıdaki A Noktasındaki wifi cihazına şifre ile bağlanmak. Ardından IP Konfigrasyonu ve Yönetimsel ayarları yaptıktan sonra modem veya wifi cihazının arkasından çıkan Ethernet girişine Ethernet kablosuz bağlayarak dilediğiniz yere internet verebilirsiniz. Yada bir switch yardımı ile çoğaltabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere kaba-taslak bu konunun nasıl yapılacağı ve olabilitesi hakkında bilgi verdim. Geri kalan kısımlar elbetteki biraz teknik detay. Birçok modem ve wifi cihazı KÖPRÜ-BRİDGE özelliğini destekliyor. Bu destekleme olayı cihazın içindeki KABLOSUZ AĞ kısmından bakılabilir.

Selametle.

Önemli Not: Eğer tek bir bilgisayar içinse bunun için piyasada bolca cihaz mevcut. Bakınız :Tıkla

USB-IEEE-802-11B-G-Wireless-RJ45-WiFi-Bridge-Adapter-For-XBox-PS3-Dreambox-TV-Camera

Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top