Bilgi

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Tavsiyesi | Hangi Mürekkep Püskürtmeli Yazıcıyı Almalıyım?


“Mürekkep Püskürtmeli” bir yazıcı almaya karar verdiğinizde her şey önce bu türde yazıcıları seçerken daha seçici olmanız gerektiğini hatırlatmamda fayda var. Piyasada hatırı sayılır sayıda marka/model mürekkep püskürtmeli yazıcı satılıyor. Bunlar 99 TL’den tutun 20.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Tabi bunlar içerisinde özellikle bireysel veya daha az sayıda çıktı elde etmek için cazip fiyat seçeneği olan ucuz yazıcılardan bir hayli var. Bu yazıcı tiplerinin her ne kadar siyah-beyaz baskı elde etmek için olanları bulunsa da genel kullanım amaçları renkli özellikte kaliteli çıktı (fotoğraf baskısı vs. gibi) elde etmek için kullanılıyor.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Nedir? Nasıl Çalışır? >>> Devamı Oku

Mürekkep püskürtmeli yazıcı seçiminde özellikle ucuz yazıcılardan kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Bu tipte yazıcılarda kartuş donması, yazdırma kafası bozulması/arızası gibi bir çok problemin ortaya çıkması olası. Özellikle uzun süre kullanılmadığında bu tür yazıcılar arıza verdiğini belirtelim. Diğer bir olumsuz özelliği kuşkusuz kartuşlarının neredeyse yazıcı fiyatında olması.

Diyelim ki yazıcıyı aldınız. Kullandığınızda kısa bir süre sonra içindeki kartuşun bittiğini farkedeceksiniz. Çünkü içindeki kartuş demo kartuş dediğimiz çok az oranda boya içeren kartuşlardan meydana geliyor. Yeni kartuş almaya karar verdiğinizde yazıcı kadar bir fiyata satıldığını göreceksiniz. (Önceden uyarayım)

Bu yazıcılarda almanız gereken temel markalar Canon ve Epson modelleri daha çok tutuluyor. Tabi bu yazıcıyı aldıktan sonra eğer kaliteli çıktı (fotoğraf baskısı) alacaksanız o zaman buna uygun kağıt seçeneğine bakmanız ve buna göre özel kağıtlar almanız gerekiyor. Sadece A4 için çıktı alacaksanız Lazer yazıcılar hem daha ekonomik hem daha uygun olacaktır.

Yorum kısmına bütçenizi ve kullanım amacınızı yazın. Uygun seçenekte “Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı” önerelim.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Tavsiyesi

İşyeri İçin Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Tavsiyesi

Canon PIXMA IX6850 Network Wi-Fi Yazıcı (A3) >>> Yaklaşık 700 TL

Epson L386 Çok Fonksiyonlu Tanklı Yazıcı >>> Yaklaşık 650 TL

Bireysel Kullanım İçin Mürekkep Püskürtmeli Tavsiyesi

Brother DCP-T300 Tanklı Sistem Çok Fonksiyonlu Yazıcı >>> Yaklaşık 600 TL

Epson C11CE57401 L310 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı (A4) >>> Yaklaşık 550 TL

Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top