Bilgi

Programsız Uygunsuz Siteleri Engelleme (Kesin Çözüm)

yasaklı sitelere girmeyi engelleme


Bu makalemizde lafı çok uzatmadan uygunsuz sitelere girişi nasıl engelleyebilirim? Sorusuna cevap vereceğim. Bizler, kendimizi, çocuklarımızı veya çevremizdeki insanları bilgisayarda, tablette veya bir cep telefonunda uygunsuz (sex, porno, kumar, uyuşturucu, alkol v.s.) içerikler barındıran web sitelerinden uzak tutmaya çalıştığımızda karşımıza bir çok engel çıktığını biliyoruz. Ancak bugün burada size basit bir şekilde kolay-anlaşılır bir ifade ile nasıl bu durumun üstesinden geleceğinizi anlatmaya çalışağım.

Burada herhangi bir program vs. kurulumu olmadan doğrudan bilgisayar üzerinden basit birkaç değişiklik yaparak yasaklı siteleri engelleyeceğiz.

1- Bilgisayarınızın sağ-alt köşesinde bulunan bağlantı simgesini sağ klikleyin ve açılan panelde “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” seçeneğini seçin.

yasaklı siteleri engelleme

2- Açılan pencerede “Yerel Ağ Bağlantısı” yazan yeri klikleyin.

uygunsuz siteleri engelleme)

3- Ardından açılan küçük pencerede sırasıyla “Özellikler” devamında “İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” sekmesini seçin. Açılan panelde hiçbir şey değiştirmeden sadece ve sadece Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan kısmından Tercih edilen DNS ve Diğer DNS sunucusu kısmına aşağıdaki gibi verdiğim sayıların yazın ve tamam deyin.

site yasaklama

DNS Adresleri:

 • 77.88.8.7
 • 77.88.8.3

İşlemimiz tamamdır. Şimdi açık olan internet sayfalarını kapatın ve örnek olarak çocuklar için kötü örnek olabilecek/zararlı birkaç siteye gitmeye çalışın.

Anattığım yöntem Windows 7, Windows 8, Windows 10 için aynıdır. Lütfen olumlu veya olumsuz yorum yazmayı ihmal etmeyin :)) Çok faydalı bir makale olduğunu düşünüyorum.

Programsız Uygunsuz Sitelere Girişi Engelleme (Kesin Çözüm)

4 Yorum

4 Yorum

 1. ayze

  3 Haziran 2016 at 14:58

  paylasim icin tesekkurler.oldukca faydalı bir yazı

 2. umut

  28 Haziran 2016 at 23:05

  Allah razı olsun abi gerçekten engelledi hiç pis kötü siteler yok artık….

 3. gizem

  9 Ekim 2016 at 00:59

  burada bilgisayar için alınan önlemler var ben telefon için arıyorum. bunujnla alakalı bi bilginiz var mı

 4. Pingback: Cep Telefonundan Uygunsuz Sitelere Girmeyi Engelleme » TechWorm

Bir Cevap Yazın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top