Bilgi

SEG televizyon nasıl? SEG televizyon alınır mı?


Bu yazımızda sizlere SEG televizyon nasıl? SEG televizyon alınır mı? Sorularına yanıt vermeye çalışacağım.

SEG Marka televizyon almaya karar verdiğinizde aklınıza ilk gelen sorular teknik servis, görüntü kalitesi ve kullanılabilirlik! Aslında bu üç önemli faktör televizyonun fiyatını belirleyen en önemli unsurlar. SEG televizyonlar Vestel tarafından üretilen ve teknik servisi Vestel tarafından bakılan bir marka. Bir çeşit Vestel’in YAN ürünü diyebiliriz.

Piyasayı kontrol ettiğimizde olabildiğince ucuz olan SEG Televizyonlar bu nedenle daha cazip hale geliyor. Ancak SEG televizyon almadan önce oturup biraz düşünmenizde fayda var. Düşük bir bütçeye sahipseniz yada ucuz bir tv arıyorsanız ilk aşamada en uygun seçenek gibi değerlendirilebilir. Ancak elektronik eşyaların donanım kalitesi uzun süre kullanımını sağlayan özelliklerden biri. Kullanılan her parçanın kalitesi televizyonu daha uzun kullanmanız, arıza yaşamamanız ve görüntü kalitesini etkileyecektir. Bugün Carrefour’da az-biraz inceleme fırsatım oldu.

Görünüş olarak ve görüntü kalitesi olarak Sunny, Awox, Piranha, Axen gibi markalarla neredeyse aynı. Ancak koruma kısmında yer alan ekranı tutan çerçeveye dokunduğunuzda hareketli olduğunu ve sabit bir şekilde durmadığını rahatlıkla farkedebilirsiniz. Mesela bu durum Axen marka televizyon için söz konusu bile değil.  Televizyonu ayakta tutan oturma kısmı yani ayakları ise diğer bütün markalarda ki görünüm ile aynı. Tabi kullanılan plastik malzemenin kalitesi nedir, bilemiyorum. Ağırlık olarak olabildiğince ağır ve diğer markalara göre daha fazla bir kalınlığa sahip.

Temel olarak dahili uydu alıcı, Full HD gibi özelliklere sahip olsada satın aldığınızda kurulum için ek ücret ödemek zorundasınız. Bir çok noktada satışı yapılırken “Vestel Servis Güvencesi” ile satıldığını belirtmekte fayda var.

Yukarıda saydıklarım elbette ki ana özellikler bunun dışında ses sistemi, bağlantılar (wifi), kurulum, konfigrasyon,  izleme açısı, parlama, ışık yansıması, panel çerçevelerinden ışık çıkması, ölü piksel gibi etmenleri düşünmenizde fayda var.

Basitçe bir iPhone ile General Mobile bir değildir! Özellik olarak neredeyse kağıt üzerinde aynı özellikleri taşımasına rağmen kullanım ömrü ve kullanılabilirliği elbetteki iPhone daha üst seviyededir. Karar sizin elbette. Ama unutmamanız gereken aldığınız ürün bir LG, Samsung değil. Ancak ülkemizde yaygın Vestel servis ağı, ve Türkiye’de Pazar payı yüksek olan bir marka olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Not: Bu makale yazarın şahsi fikridir. Herhangi bir bilimsel araştırma sonucunda elde edilmiş bilgiler değildir. Fikirleriniz, sorularınız veya deneyimleriniz için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

2 Yorum

2 Yorum

  1. hacı kaya

    19 Aralık 2016 at 19:03

    aldım hayırlısı sonuç şu vestelin eli degdi en azından

  2. Hamit Colak

    3 Haziran 2017 at 12:16

    2102 de seg marka bir LCD TV aldım 5 senedir sorunsuz bı şekilde kullanıyorum bence her tanınmış marka kalite değil televizyona binlerce lira para vermenize hiç gerek yok zaten çok fonksiyonlu TV Ler çok çabuk bozuluyor onun için seg ideal bir TV memnun kalırsınız

Yorum Bırakın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top