Bilgi

TP-Link TD-W9970 Kablosuz Şifre Değiştirme (Telekom Modem)


Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde -aynı zamanda telekomunda (ttnet) vermiş olduğu- TP-Link TD-W9970v3 modemin kablosuz-wifi şifresinin nasıl değiştirileceğini anlatacağım. Bildiğiniz gibi bu cihaza ait modem girişi ve kablosuz şifreler modemin altında yer alıyor. Dilerseniz cihaza ait wifi-kablosuz şifreyi basit bir kaç adımda değiştirebilirsiniz. Şifre değiştikten sonra bu cihaza tekrar bağlanarak internete girmek için telefon, tablet, laptop gibi cihazlardan yeni şifreyi girmeniz gerekiyor.

1- Adım: Bu modemden internete çıkan tablet, telefon veya laptopun tarayıcısına 192.168.1.1 yazıp entera basın. Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Buradaki kullanıcı adı kısmına admin yazın şifre kısmına ise eğer cihazı Turk Telekomdan aldıysanız turktelekom yazın olmazsa ise ttnet veya admin yazıp giriş yapın.

2-Adım: Bu adımda aşağıdaki gibi bir pencere çıkarsa geç deyin. bU Könceden modem şifreniz ayarlanmışsa gelmeyebilir. Dilerseniz değiştirebilirsiniz. Ama bu şifreleri unutmamanızda fayda var. 

3- Adım: Bu aşamada sol menüde bulunan Kablosuz >>> Kablosuz Güvenliği >>> Kablosuz Şifre kısmına gelin ve buradaki şifre kısmına harf ve rakamlardan oluşan bir şifre verin. Vereceğiniz şifre sadece harf veya sadece rakamlardan oluşmamalı. Eğer komşunuz içerisinde bir hacker varsa şifreyi rahatlıkla kırabilir 🙂 

 4- Adım: Son aşamada sayfanın en altındaki KAYDET tuşuna basın. Şifreniz değişmiştir.

7 Yorum

7 Yorum

 1. Ahmet

  6 Ekim 2017 at 14:53

  Arkadaşlar bu arada belirteyim modem kullanıcı admin şifresi türktelekom123 olarak bazı modemlerde bu şekilde gelmektedir

 2. berkcan

  23 Ekim 2017 at 17:19

  İnternet Komşunun nası olucak nası yapıcaz biz hiç biri değil şifrede

 3. furkan sungur

  24 Ekim 2017 at 18:32

  şifreyi unuttum yardımcı olurmusunuz *

Yorum Bırakın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top