Windows 10

Windows 10 Pro Türkçe ISO 32 ve 64 Bit İndir Tek Link (Resimli Anlatım)


Bilgisayarınıza Windows 10 kurmak istediğinizde karşınıza Windows 10 Home ve Windows 10 Pro gibi iki seçenek çıkacaktır. Normal internette gezinen, film-video izleyip, müzik dinleyen bir kullanıcı için Windows 10 Home en uygun sürümdür. Ancak her zaman için normal kullanıcı olun veya olmayın en uygun sürümün Windows 10 Pro olduğunu söyleyebilirim. Windows 10 Pro içerisinde bir çok özellik barındıran ve her kullanıcıya hitap eden gelişmiş bir işletim sistemidir.

Bir çok kişi Windows 10 indirmek istediğinde sağda-solda ne olduğu belli olmayan sitelerden işletim sistemini indirmeye kalkıyor ki ben buna şiddetle karşıyım. Bu tarz sitelerden indirdiğiniz işletim sistemi içerisine özel programlar ekleyerek bilgilerinizi çalmak isteyen bir çok kişi bulunuyor. Bu nedenle öyle-yada böyle orijinal işletim sistemini microsoftun sitesinden indirmeniz sizin için daha faydalı olduğunu düşünüyorum.

Orjinalliği sorgulanabilir veya belli olmayan bir işletim sistemi bilgisayarınızın sürekli sorun çıkarmasına neden olabileceğini unutmayın. Bu tarz indirme sitelerinden vazgeçip microsoftun resmi sitesini kullanarak rahatlıkla Windows 10 Pro’yu bilgisayarınız ISO dosyası olarak indirebilir ve tekra-tekrar kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıda verdiğim linklerden doğrudan –Microsoft sitesinden- dilediğiniz paketi indirip bir DVD’ye yazdırıp bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Windows 10 Pro Türkçe ISO 32 ve 64 Bit İndir Tek Link (Resimli Anlatım)

  • Windows 10 Home Orijinal 32 veya 64 Bit İndirme Aracı: Tıkla
  • Windows 10 Pro Orijinal 32 veya 64 Bit İndirme Aracı: Tıkla

1- İndirme aracı orijinal Windows 10 Pro veya Home’un ISO olarak bilgisayarınıza indirmenizi sağlayan bir araçtır. Ve bu doğrudan Microsoftun sunucularından çekilmektedir. En son sürümdür. Herhangi bir işleme tabi tutulmamıştır. İndirme aracını indirdikten sonra programı çalıştırın. Açılan pencerede başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluşturun deyin. Yükseltme yaparsanız bilgisayarınızı kendiliğinden Windows 10 yapacaktır. Ancak yükseltme işlemleri bilgisayarları yavaşlattığından bu yöntemi tavsiye etmiyoruz.

2- Windows 10 Home, Windows 10 Single Language, Windows 10 Pro seçeneklerinden birini tercih edin. Bilgisayarınızın donanımının yeterli olduğunu düşünüyorsanız Windows 10 Pro seçmeniz tavsiye ediyorum. Ben Windows 10 Pro seçiyorum. Mimari olarak yine bilgisayarınız 32 Bit veya 64 Bit hangisini destekliyorsa birini seçin. 64 Bit seçiyorum ve ileri diyorum.

3- İsterseniz bir Flash Belleğe atabilirsiniz. Ancak bu konuda bilginiz yoksa Flash yerine doğrudan bilgisayarınıza indirmek için ISO dosyasını seçiyorum.

4- Ardından bilgisayarın neresine kaydetmek istiyorsanız orayı seçiyorsunuz. Masaüstünü seçiyorum.

5- Son aşamada ise Windows 10  yüklenmeye başlıyor. Yükleme %100 olduğunda otomatik ISO dosyası bilgisayarınıza indirdiğiniz yerde olacaktır. Bundan sonra bir ISO yazdırma programı (Nero vs.) ile DVD’ye yazdırın. İşlemimiz bu kadar.

Yorum Yap

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top
ataşehir escort