Oyun

CS: GO Sistem Gereksinimleri


Counter-Strike serisinin en güncel oyunu olmasının yanında, hala en iddialı aksiyon oyunlarından biri olarak gösterilen Counter-Strike: Global Offensive, ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen yapımın bu kadar ilgi çekmesinin ana nedeni de online yönünün ağır basması.

Oyunda kimi zaman ezeli rakiplerinizle kimi zaman ise arkadaşlarınızla karşılıklı mücadele içerisine giriyor ve eğlenceli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Tabii ki her oyunda olduğu gibi CS: GO oyununu da donmadan, takılmadan sorunsuz bir şekilde oynamanız için bilgisayarınızın sistem gereksinimlerinin belli şartları sağlaması gerekiyor.

Valve bu noktada kullanıcılar için minimum ve önerilen CS: GO Sistem Gereksinimlerini açıklayarak, nasıl bir bilgisayara sahip olmanız gerektiğini de duyurmuş durumda. Dilerseniz resmi açıklamalara göre nasıl bir sisteme sahip olmamız gerektiğine bakalım.

CS: GO Önerilen Sistem Gereksinimleri

CS: GO önerilen sistem gereksinimlerinde ilk dikkat çeken detay ekran kartları. Oyunda maksimum grafik ayarlarını kaldırabilecek olan ekran kartları Nvidia GeForce GT 630 serisi ve AMD Radeon HD 6670 serisi olarak açıklandı.

Her ne kadar grafik kartları biraz eski gibi gözükse de maksimum grafik ayarları için bu kartlar yeterli oluyor. Burada Nvidia’nın ekran kartlarının biraz daha iyi bir performans sunduğunu eklemek gerekiyor. Eğer Geforce GT değil de GTX serisi bir ekran kartınız varsa, oyunda daha yüksek FPS değeri alabilirsiniz.

İşlemci kısmına geçtiğimiz zaman da önerilen sistem gereksinimlerinde Intel Pentium Dual Core E5700 3.0 GHz serisine yer verilmekte.  AMD işlemciler için ise Phenom 8750 Triple core işlemcilerine ve daha üstü serilerine sahip olmak gerekiyor. Tabii ki özellikle Intel Core i3, i5, i7 serisi bir işlemciye sahip olmak, yine FPS değerinin çok daha yüksek olmasını sağlayacaktır.

CS: GO önerilen sistem gereksinimlerinde RAM kısmında ise 2 GB RAM bulunması gerekiyor. Maksimum grafik ayarlarında oynamak adına ve oyunu akıcı bir şekilde oynamak için 2 GB RAM yeterli.

Önerilen sistem gereksinimlerinde son olarak disk alanından ve işletim sisteminden söz edelim. İşletim sistemine baktığımız zaman öneri Windows 7 ve üzeri işletim sisteminin kullanılması. Disk alanında ise durum değişmiyor. Önerilen sistem gereksinimlerinde de minimum sistem gereksinimlerinde de 8 GB boş disk alanı gerekiyor.

CS: GO Minimum Sistem Gereksinimleri

Önerilen sistem gereksinimlerinden söz ettikten sonra gelelim minimum sistem gereksinimleri kısmına. Yine ekran kartları ile başlayalım. Oyunu oynamak için minimum olarak Nvidia GeForce GT 420 serisi ekran kartlarına ihtiyaç var. Eğer AMD ekran kartı kullanıyorsanız bu durumda AMD Radeon HD 6450 serisine sahip olmanız gerekli.

İşlemci kısmına geçtiğimiz zaman ise Intel Core 2 Duo serisini görüyoruz. En az Core 2 Duo E6600 ya da Core 2 Duo E8400 işlemcileri isteniyor. AMD kısmında ise Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ veya AMD Phenom X3 8750 serilerine ihtiyacınız var. İşletim sisteminde Windows XP, bellek kısmında ise 1 GB RAM minimum olarak sahip olmanız gereken sistem özellikleri arasında.

Eğer bilgisayarınız bu minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa, oyunu oynamanız pek mümkün değil. CS: GO sistem gereksinimleri konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz de aşağıda yer alan adresi ziyaret edebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri için Tüm Detaylar:

https://help724.com/cs-go-sistem-gereksinimleri-pc/

Help 724 Oyun Kategorisi

Yorum Yapınız!

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top