Bilgi

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?


Fiziksel mağazanızı internete taşımak, ürünlerinizi internet aracılığıyla daha geniş alanlarda satmak istiyorsanız ilk olarak vergi mükellefi olmalı ve ardından aşağıda belirttiğimiz konulara dikkat ederek süreci devam ettirmeniz gerekiyor. Bu adımlar neticesinde artık ürünlerinizi internetten satabilir ve gelirlerinizi daha yüksek seviyelere çıkarabilirsiniz. Her bahsedilenin mümkün hale gelmesi için e-ticaret sitesi kurmanız ve artık web ortamına açılmanız gerekmektedir.

E-Ticaret Sitesi Kurma Adımları

İşinizi internete taşıma konusunda verdiğiniz kararları artık uygulamaya geçirirken her şeyden önce internet sitesinde kullanacağınız altyapı ve bu altyapıya uygun barındırma hizmetini seçmeniz gerekiyor. Tüm dünyaya satışını gerçekleştireceğiniz ürünlerin çeşitliliğinin fazla olması sağlam bir e-ticaret altyapısı kullanma gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

Alan Adı Seçimi

İnternette sizi en iyi şekilde temsil edecek, markalaşmaya müsait bir alan adı seçmek adeta müşterilerinizin iştahını açacak ve ürün satın alma isteğini ortaya çıkaracaktır. Sanal mağazacılık hizmeti veren birçok markanın domain açısından akılda kalıcı ve kısa alan adlarından yana tercih kullandıklarını görüyoruz. İşiniz için doğru alan adını bulduğunuzda artık alan adı kaydedeceğiniz firmayı seçmeniz gerekiyor. Verigom.com firmasını bu noktada tercih edebilirsiniz alan adı kayıtlarında uyguladıkları indirimler ve alan adı kontrol paneli sayesinde domaini dilediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz. Domain sorgulama işlemini https://www.verigom.com/domain-sorgula bağlantısı üzerinden gerçekleştirebilir, e-ticaret projeniz için marka yaratmaya başlayabilirsiniz.

E-Ticaret Altyapısını Seçerek Başlayın

Bir ürün satış sitesinin kullanmış olduğu altyapı kullanıcı deneyimini etkileyen en önemli bileşenlerden biridir. Herhangi bir kodlama yeteneğiniz yok ve bunun yanı sıra özel altyapılara tonla para vermek istemiyorsanız Opencart, Woocommerce, Joomla ve PrestaShop altyapılarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Her biri kullanıcısına farklı optimizasyon seçenekleri sunarken uyumlu bir hosting hizmetiyle kullanıldığında uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır.

Web Hosting Hizmeti Seçimi

İnternetten ürün satışı yapmak, işini internete taşımak isteyen kişiler web hosting hizmetinin altyapı seçimini doğru yapması durumunda sistemin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan işleyişini sürdüreceğini düşünüyor. Her ne kadar böyle düşünüyor olsalar da bir yazılım optimize edilmediği ya da optimize edilmiş bir web hosting hesabında barınmadığı sürece sizlere iyi bir performans sunmayacaktır. E-ticaret odaklı internet sitelerine ucuz ve hızlı bir web hosting hizmeti sunan Verigom, bu doğrultuda vermiş olduğu hizmetleri her daim kaliteli hale getirerek aldığınız hizmet sayesinde satışlarınızda herhangi bir olumsuzluk olmasına engel olmaktadır. Tün bunları bir kenara bıraktığımızda bir e-ticaret sitesine sahip olduğunuzda internet sitenizin sürekli olarak aktif kalması gerektiği için sunucu hizmeti veren firmada kesinti oranının en düşük seviyelerde olması gerekiyor. Verigom uptime süresi en yüksek firmalardan biri olmakla beraber herhangi bir kesinti ya da internet sitesinde karşılaşılan arıza durumlarında sizlere her an destek sunuyor.

Satılan Ürünün Alıcıya Teslimat Seçenekleri

İnternet sitenizi Verigom altyapısıyla güçlendirdikten sonra artık yapmanız gereken işlemler tamamen kullanıcı odaklı olmalıdır. Bir kullanıcı internet sitenizden ürün aldığında teslimat süresinin çok kısa olmasını talep edecektir. Bu talebi yerine getirmek için farklı kargo firmalarıyla anlaşarak teslimat süresini olabildiğince kısa bir zaman dilimine indirgeyebilirsiniz.

Güvenilir Ödeme Alternatifleri Oluşturma

Birbirinden güzel ürünler satarak kullanıcılarınızın satın alma taleplerini yerine getirdiğinizde hem kendinize gelir sağlayacak hem de ürün çeşitliliğinizi günden güne arttıracaksınız. Tabii ki internet alışverişleri son zamanlarda çok fazla popülerlik yakalamış olsa da kullanıcılar güvenmediği sitelerden alışveriş yapma konusunda tedirgin oluyor. Bir e-ticaret sitesinin güvenilirlik kazanması için ödeme yöntemleri çeşitliliğine özen göstermesi, ödemeleri 3d secure ile alması ve herhangi bir kart bilgisi saklamaması gerekiyor. E-ticaret sitenizi kurduktan sonra muhakkak bu konuya önem vermeniz gerekiyor.

Her başlık altında anlatıldığı gibi e-ticaret sitesi açmak isteyenleri zorlu ancak sonunda başarı olan bir süreç bekliyor. Tüm ayrıntıları düşünerek sitenizi kurduğunuzda artık altyapısal olarak kendinizi Verigom’a emanet edin ve kaliteli hizmete odaklanın.

Yorum Yapınız!

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top