Bilgi

Fiber İnternette Yeni Dönem: Turknet GigaFiber


Teknolojinin gelişmesi, internet kullanıcılarının artması ile internet kampanyaları da her gün farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Son dönemin popüler internet kampanyası ise Turknet’ten geldi: Turknet GigaFiber.

Fiber Hızda İnternet

Son dönemde onlarca internet kampanyası bulunuyor. Oldukça geniş fiyat yelpazesinde farklı koşullarla bir araya getirilen paketlerde bağlantı hızı, kullanım kotası ve abonelikte kalma sözüne göre farklı fiyatlar verilmekte. Hız ve kota arttıkça fiyat artarken, abonelik sözü uzadıkça fiyat da azalıyor.

Çağımızın en hızlı bağlantı hızını sağlayan fiber internet Türkiye’nin her yerinde bulunmamaktadır. Kullanıcıların fiber internet kullanabilmesi için öncelikle internete bağlanacakları bölgenin altyapısı fiber altyapı ile değiştirilmiş olmalıdır. Türkiye’nin her yerinde geleneksel internet bağlantı altyapısı bulunsa da yeni bir altyapı çalışması gerektiren Fiber altyapı henüz her yere ulaşabilmiş değil.

Turknet GigaFiber

TurkNet altyapısının bir hizmeti olan GigaFiber, download’da minimum 100 mbps’den başlayan bir hız sunuyor. Ayrıca upload hızında da en düşük pakette 50 mbps hız sunuluyor. Ücretsiz modem de sağlayan GigaFiber taahhüt şartı da koymuyor. 7×24 müşteri desteği sunan TurkNet GigaFiber, aynı zamanda ilk 30 gün içinde ücretsiz cayma hakkı da sunuyor.

Kullanıcılar eğer isterse 100 mbps’den çok daha yüksek hızlara da sahip olabiliyor. Maksimum 1000 mbps gibi dünyanın en yüksek hızlarından birini sunan bu hizmet herhangi bir kota da koymuyor. Şimdilik sadece İzmir ve İstanbul illerinde olan TurkNet GigaFiber yakın zamanda çok daha yaygın bir hale gelecek gibi duruyor. TurkNet GigaFiber’e geçiş yapmak isteyen kullanıcıların da 480 TL’ye kadar cayma bedelleri TurkNet tarafından karşılanıyor.

Bölgenizde TurkNet GigaFiber yoksa 100 mbps fiber ve 100 mbps’e kadar VDSL seçenekleri de mevcut. Bölgenizde hangi hizmeti kullanabileceğinizi görmek için hemen altyapınızı sorgulayabilirsiniz.

Yorum Yapınız!

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top