Bilgi

Gamer Odasında Bulunması Gereken En İyi Ekipmanlar iyioneri.com Farkıyla


Oyun sektörü büyüdükçe oyuncuların yaptığı yatırımlar artıyor. Twitch yayınları, oyuncu odaları ve keyifli gruplaşmalar sayesinde odada bilgisayar veya oyun konsolu başında geçirilen vakitler artıyor. Oyun oynarken keyif almak için ekipmanların da en iyisini seçmek gerek. Performansı etkileyen en önemli ekipmanlar hangileri ve en iyisi nasıl bulunur?

Oyun için Masaüstü Bilgisayar mı Laptop mı?

Oyun bilgisayarı denildiğinde akla ilk olarak masaüstü bilgisayar gelse de son dönemlerde oyun için üretilen dizüstü bilgisayarlar da çok gelişmiş durumda. İşlemci, RAM ve hard disklerin üst seviyeye çıkması sayesinde oyun bilgisayarlarından oyun oynarken hiçbir performans kaybı sağlanmıyor. Dezavantaj olarak sadece laptopların ısınmasını ve ses çıkarmasını söyleyebiliriz. Ancak bu masaüstü bilgisayarlarda da karşılaşılıyor fakat kasalar direkt elinizin altında olmadığından sizi oyun oynarken etkilemiyor.

Eğer çok fazla yer kaplamasın istiyorsanız oyun laptop bilgisayarları, masa veya çevrenizde yer varsa daha iyi bir performans için masaüstü bilgisayarı tercih edebilirsiniz.

En iyi masaüstü bilgisayarlar için https://iyioneri.com/en-iyi-masaustu-bilgisayar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Monitör

Görüntü kalitesi oyun profesyonelliğini ve keyfini direkt etkileyen bir faktör. Ekranın büyüklüğü, görüntünün netliği ve genişlik monitör alırken dikkat edilmesi gereken noktalar. Eğer iki ekran kullanıyorsanız mutlaka iki ekranın da birbirine uyumlu olması gerek. Monitörün uyku modu, renk ayarları ve fiyatı da kararınızı etkileyebilir. Markalara göz atarken oynayacağınız oyunun özelliklerine göre karşılaştırma yapmayı da unutmayın.

Laptop Soğutucu

Eğer oyunları bir oyun dizüstü bilgisayarından oynuyorsanız mutlaka bir soğutucuya ihtiyacınız var demektir. Oyun bilgisayarları ne kadar iyi olsa da ısınma ve ses çıkarma sorunuyla başa çıkamıyor. Bu durumda bilgisayarın altına koyulan soğutucu ısınma sorununu ortadan kaldırıyor. Soğutucunun yüksekliğinden yararlanarak bilgisayarı baş hizanıza da getirebilirsiniz.

İnternet

Her ne kadar bir ekipman olmasa da, internet kaliteniz oyun performansınıza direkt etki edecektir. Yüksek bağlantılı bir internet ve modem tercih etmeniz çok kritik. Bulunduğunuz bölgede fiber alt yapı olması, kaliteli sinyal gönderen bir modem ve yüksek hızlı bir internet paketi oyunda çok kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Ek olarak Mouse, klavye, kulaklık ve oturduğunuz masa en önemli ekipmanlar arasında yer alıyor. Kullanacağınız Mouse ve klavyenin birbirine uyumlu olması, masa ve sandalyenin ise omurga sağlığınıza uygun üretilmesi gerek. Oyun oynarken ara sıra ayağa kalkıp hareket etmeyi de ihmal etmeyin.

Tüm ürünlerin en iyisi için iyi öneri sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapınız!

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top