Bilgi

Izgara – Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


İnternette, çok tüketilen ancak tost makinesi gibi somut bir ürün ortaya koymayan tabletlerin, telefonların yüzlerce incelemesi yapılırken, ızgara da yapabileceğiniz bir tost makinesine ilişkin detaylı bir inceleme yok. Aynı durum elektrikli süpürgeler, saç kurutma makineleri, klimalar için de geçerli. Halbuki Google anahtar sözcük planlayıcısıyla yaptığım denemelerde bu incelemelere gereksinim olduğunu ciddi bir arama hacmi oluşturduğunu görüyorum.

Bu nedenle bu yazımızda ızgara da yapabileceğiniz bir tost makinesi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağım. Bağımsız bir biçimde uygun fiyatlı iki ürün önereceğim. Ben yakında evleneceğim ve bu kriterleri öğrenmek için onlarca site gezmek zorunda kaldım. Bu makineler de yaşam gerçekliğine dahil. O yüzden alacak başka biri kolayca bu ölçütlere erişsin diye ızgara-tost makinesi seçme ölçütlerini sıralıyorum.

Izgara – Tost Makinesi Seçerken Dikkat Edilecekler

Çift taraflı plakaya sahip olmalı. Yani altı da üstü de ısınmalı.

Bu plakaların yüzeyi çok önemli. Üç çeşit plaka türü var.

1- Teflon plaka: Çok sağlıklı değil.

2- Granit plaka: Granitin ham maddesi de teflon aslında ama teflona göre sağlıklı ve pişirdiğiniz şey hiç yağ koymasanız da yapışmıyor.

3- Dökme plaka: Bu plaka türünü görünce hemen o demirdir diyerek aldanmamak gerekiyor. Uygun fiyatlı tost makinelerinin plakalarının çoğu alüminyum dökme. Alüminyum dökmenin sorunu da şu: Bir süre sonra kaplama soyulmaya başlıyor. Pişirdiğiniz şey plakaya yapışıyor. Yiyecek alüminyumla doğrudan temas ettiği için de sağlıklı değil. Demirini bulursanız ne âla.

Yağ toplama haznesi varsa o da artı bir puan.

Isı ayarı da olmalı. Açtım kapadım değil kademe kademe.

Bunların dışında elbette sağlamlık da önemli. Ben ürünlerin fiziksel hallerini görmedim ancak internet araştırması sonucu ulaştığım iki ürün Karaca Gastro Grill Trost Antrasit ve Arzum Ar 2019. Karacanın ürünü hakkında birkaç olumsuz yorum gördüm ama bilemiyorum. Normalde Arzum alacaktık ama Karaca’nın ısı ayarı da olduğu için onu tercih edecek gibi duruyoruz.

Karacanın ürünü bu

Arzumunki de bu (başka rengi yok sanırım)

Bilgiler bunlar. Parasını verirseniz daha ne modeller ne modeller var ama pahalılar. Ben alınabilecek modeller olarak bunları buldum. Karar sizin.

NOT: Bu pıtırak gibi çoğalan kutu açma videolarını ve incelemeleri yararlı buluyorum. Susan Willis’in dediği gibi bu paketleme cağında bir arzu nesnesi haline getirilen kutuların açılışından haz duymayı da anlıyorum ancak söz gelimi tabletler ve e-okuyucuların anlatıldığı Maiotik içeriğini ve İphonedo ya da Alpgürsoy gibi Youtube kanallarının incelemelerini de acayip nitelikli buluyorum. Onu da belirteyim.

Yorum Yapınız!

Yorum Yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top