Bilgi

+7 En İyi Laptop Tavsiyesi 2023 | Hangi Laptopu Almalıyım?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere hangi laptopu almalıyım, en uygun laptop hangisi, öğrenci için laptop tavsiyesi etiketleri başlığı altında kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

Hali hazırda 2023 yılına sayılı günler kaldı ve bu süre zarfında bir laptop almak istiyorsanız aslında tam zamanı. Geçen gün eski yazılarıma baktığımda profesyonel kullanıcılar için önerdiğim 10.000 TL’lik laptoplar 100.000 TL olmuş. Bakın tam tamına 100 bin TL’ye yükselmiş. Şimdilerde ise 150 bin TL’ye kadar bulabileceğiniz laptop fiyatları nerdeyse hayali bırakın rüya oldu diyebilirim.

Biraz konu dışı ama bana çoğu zaman yüzlerce şu fiyata hangi laptopu alabilirim diye mesajlar geliyor. Emin olun fiyatlara bakasım bile gelmiyor. Uzun zamandan beride laptop önerisi konusunda yazı yazmama kararı almıştım. Kendimde 10 yıldan fazladır kullandığım laptopumu değiştirmek için fiyatlara baktığımda fiyatlar çok yüksek olduğundan sadece alışveriş sepetinde kaldı şimdilik. Neyse konuyu dağıtmadan anlatmaya başlayalım.

Şimdi öncelikle bir laptop almaya karar verdiyseniz hali hazırda cebinizde en az 5.000 TL olması gerekiyor. Bakın 4.999 TL değil, en az 5.000 TL olması şart! Bu rakamın altında alabileceğiniz laptopların nerdeyse çoğu işinize yaramaz. Bu nedenle bu kadar paranız yoksa bu yazıyı boşuna okuyarak kendinize gereksiz bilgi yüklemeyin, benden tavsiye. Tipik bir oyuncu laptopunun ise 14.000 TL’den başladığını söylememde fayda var.

Unutmayın ucuz laptop diye bir şey yok! Hele ucuz teknoloji diye bir şey hiç yok. Hiç kimse size ucuza bir ürün vermez! Piyasa şartlarında aldığınız tüm laptopların fiyatları dolar ile belirleniyor. Dolar yükselmeye devam ettikçe alım gücümüz düşecek ve fiyatlar haliyle yükselmeye devam edecek.

Çoğu zaman bazı yorumlarda vs. “şöyle, böyle bir laptopu şu fiyata aldım, tam bir canavar! Her oyunu açıyor. Donma, kasma, kilitlenme yok!” gibi cümleler görüyorum. Ama tabi insanlar bu yorumun gerçekliğini sorgulamadıkları için aldıkları ürünün müzelik olabileceğinin farkında değiller.

Birde şöyle bir şey daha var. Bilmeyenler, haberi olmayanlar için anlatacağım.

Bazı bazı firmalar (bu markanın kendisi de olabilir veya bir satıcıda olabilir) bir ürünü youtubera, bloggera, yazara, ne bileyim adı sanı popüler bir “sosyal medya hesabı sahibine” hediye ederler. Derler ki ürün ücretsiz olarak tamamen senin! Yeter ki ürünümü tanıt ve benim reklamımı yap! Eee arkadaşımız ürünü alır; kurcalar, kullanır ve ardından -kötü olsa bile- yıkama, yağlama işlerine başlar. “Vay efendim kral bir laptop, vay şu fiyata aldım, vay kaçırmayın, vay indirim kuponu!Maalesef insanoğlu paranın kölesi olduğunda satmayacağı hiçbir şeyi yoktur.

Gariban asgari ücretli veya zor bela parasını biriktiren öğrenci, öğretmen, işçi vs. bu arkadaşımızın yorumunu, yazısını okuyup veya videosunu izleyip biriktirdiği, ayırdığı parasıyla mağazadan, internetten laptopu satın alır ve en sevdiği oyunu yükleyerek ve başlar oyun oynamaya!

Sonuç, hüsran!

Laptop kasar, donar, ısınır, kilitlenir…

Darboğaz olur işlemci ile ekran kartı arasında!

Artık iş işten geçmiştir.

Ne laptopu iade edebilir ne değiştirebilir, nede derdini anlatmak isteyeceği birini bulabilir.

Anlatamaz da!

Ne diyecek bir laptop aldım öyle bir ısınıyor ki yumurta bile mi yapıyorum! Harika bir sesi var, sinek ilaçlama servisi gibi ses çıkarıyor mu diyecek? Diyemeyecek tabi!

Arkadaşlar, sürekli tekrar ediyorum. Ucuz etin yahnisi olmaz! Hele doların hoyratça arttığı şu günlerde ucuz laptop bulabilmeniz imkânsız.

Kafanızı kuma gömüp, ulan bi b.k bilmiyorsun, bık bık konuşuyorsun da diyebilirsiniz.

Ama şuna emin olun dışarda size bir laptop satmak isteyen yüzlerce insan binlerce firma var! En berbat laptopu bile size bu bir oyun canavarı diye yutturacak cambazlar sadece mağazalarda değil, artık forumlarda, yorum köşelerinde veya bir videoda anında karşımıza çıkıyor. Hatta durum öyle bir hale geldi ki sahte yorumlar can sıkmaya başladı. Üründen bi haber olan fake hesaplar ile bir ticaret mağazasının yorum köşesinde “ulan çok muhteşem bir laptop, satıcı mükemmel ve ilgili, kargo hızlı, ucuz f/p ürünü, sakın kaçırma, ısınma yok, donma yok, pubg yi akıcı oynuyorum” die anında çıkabilir. Nasıl rezillik ama? Kime güveneceğiz!

Eğer anlamadığınız bir ürün alacaksanız (bırakın beni) bu konuda bilgi sahibi olan, bunu bizzat deneyimleyen kişileri dinleyin. Ürünün donanımları hakkında bilgi sahibi olun! Bu size paranızla en doğru laptopu seçmenize yardımcı olacaktır.

Burada ben gidin Bilgisayar Mühendisliğini okuyun demiyorum! Şöyle 2-3 gün web sitelerinde gezinin, bilgisayarın ana donanımları olan işlemci, ram, ekran kartı ve hdd/ssd birimlerinin ne işe yaradığını öğrenin. Bu bilgi hayatınızın her döneminde işinize yarayacağına emin olabilirsiniz. Sonuçta artık laptopların nerdeyse en kötüsü 5.000 TL’den başlıyor ve adam akıllı bir laptop almak istediğinizde 10.000 TL ile 20.000 TL arasında bütçe ayırmanız gerekiyor. Hatta iyi bir laptopun 20.000 TL’den başladığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Kısa ve öz yazacağım.

Şimdi bir laptop almayı planlıyorsunuz ve cebinizde belirli bir miktar para var. Muhtemelen en ucuza en uygun laptopu veya farklı bir düşünceyle en iyi fiyata en iyi laptopu alacaksınız. Piyasada hali hazırda birçok laptop markası var. Sizde bakındınız sağa-sola muhtemelen çok yakın bir arkadaşınız, mağazadaki bir satış görevlisi veya netteki güvenilir bazı sitelerden birkaç yoruma bakıp bir laptopu almaya karar verdiniz.

Yaptığınız şey doğru bir yöntem lakin bununla bitmiyor. Öncelikle laptop’u ne için aldığınız önemli. Hangi amaçla kullanacaksınız. Bir multimedya mı, bir oyun mu yoksa ofis işlerinde mi ya da bir kamera kayıt sisteminde mi? Aradığınız ve istediğiniz özellikleri bir kâğıda yazmalısınız. Tabikide bütçenizle beraber. Oyun için bilgisayar segmentleri var. Siz Lenovo çok iyi bilgisayar deyip oyun için lenovonun multimedya laptoplarından alırsanız verim elde edemesiniz. Eğer lenovo için karar verdiyseniz Lenovo‘nun sitesine girip hangisi sizin için hangi segment uygun bakmanız şart. Böylece size en uygun laptopu bulmuş olursunuz.

Elin oğlu i12 işlemciyi gördü mü hemen atlayıp satın alıyor laptopu. Hele de birde fiyatı uygunsa. Üç gün sonra “ağa bunun fanı çok ses yapıyor, ekranı donuyor, oyun oynarken kendi kendine kapanıyor” diye millete dert yanıyor. Teknik servisle boğuşuyor, satıcı ile papaz oluyor, sevgilisi tarafından salak yerine konuluyor veya eşi tarafından kısa süreliğine evden kovuluyor. Burada önemli husus şu; hatta en önemlisi, i12 işlemci her zaman i10’dan üstün değil. 2 GB ekran kartı her zaman 1gb ekran kartından üstün değil. Kullandığınız işlemci türüne dikkat etmelisiniz. Her i12 işlemci iyi performans anlamına gelmiyor. Aldığınız ekran kartı 2 gb olduğu halde 64 bitlikse vay halinize. Bununla oyun bile oynayamazsınız. Şunu unutmayın Teknik servis, En çok satan ürün, Müşteri Memnuiyeti ve Google’den asla şaşmayın. Sorun ve net cevabı alın.

İşin özeti;

1- International Data Corporation (IDC) diye bir firma var. Bu pazar araştırma konusunda uzmanlaşmış bir analiz ve danışmanlık firması. Özellikle bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojisi üzerine uzman. IDC tamamen kendisine ait olan özelleşmiş bir merkez ve 1.000’e yakın uzman analisti var. Adamlar oturmuş araştırmış ve aşağıdaki gibi bir sonuç bulmuşlar. Bakmışlar ki dünyada en çok satan ürünler sırasıyla HP, Lenovo, Dell, Acer, Asus. Aha buradan da kaynağına bakabilirsiniz.

2- Teknik servis konusunda Türkiyede en iyi firma tabiki HP, Lenovo. Gerçekten çok saygın firmalar. Hele HP için hiç lafım yok. Lenovo bir o kadar iyi. Ama aynı şeyi diğer firmalar için söylemeyeceğim. Mesela “Şikayet Asus” yazın Google’ye. Binlerce şikayet var. Haaa diyeceksiniz ki diğerlerinin de var. Bilişim sektöründe olan biri olarak Asus teknik servisi ile ilgili birçok olumsuz yorum duyuyorum. Umarım şikayetleri dikkate alarak kendilerine çeki düzen vermişlerdir.

3- Şimdi gelelim özelliklerine. Şimdi Consumer Electronics Show (CES) die bir fuar var. Türkçesi Tüketici Elektroniği Fuarı. Bunlar oturmuş son çıkan laptopları sıralamış ve şu sonuca ulaşmış. Burayı tıklayarak detaylı bilgide edinebilirsiniz. Burada her zaman olduğu gibi, bu sene de Ocak ayının ilk haftası Las Vegas‘ta düzenlenen ve SDN editörlerinin de yerinde takip ettiği CES teknoloji fuarında birçok laptop tanıtıldı. Performans olarak sıralama şu; Lenovo Y50, Lenovo Flex 14D, Samsung Ativ Book 9 (2014) , Sony Vaio Fit 11A Flip PC, Toshiba Chromebook, Lenovo Yoga 2, Lenovo X1 Carbon, Asus Transformer Book Duet TD300 gibi. Gerçekten de kaliteli ürünler. Eğer ciddi bütçeniz ve uzun vadeli laptop kullanmayı düşünüyorsanız bir tanesini alın.

4- SquareTrade adlı sigorta şirketi bir araştırma yaparak, dizüstü bilgisayar markaları arasında hangisinin daha az bozulma oranına sahip olduğunu belirledi. Şirket, Acer, Apple, Dell, Asus, Gateway, HP, Lenovo, Sony ve Toshiba markalarından toplam 30000 adet dizüstü bilgisayar arasında bir araştırma yaparak hangi markanın daha az bozulduğunu belirlemeye çalışmış. Araştırmada her markadan en az 1000 ürün alınmasına dikkat edilmiş.

Asus bu konuda en az sıkıntı yaşatan marka olma özelliğine sahip. İkinci sırada çok az bir farkla Toshiba bulunuyor. Onu ise Sony takip ediyor. Üç sene içinde en yüksek bozulma oranına sahip olan marka ise HP olarak çıkmış. Araştırmaya göre HP dizüstü bilgisayarların %25,6′sı ilk üç yıl içinde bozuluyor.

Laptop Alırken Dikkat Edilecek Hususlar!

– Arkadaşlar laptop almayı planlıyorsanız ilk dikkat edeceğiniz özellik FreeDos olup olmaması. Eğer FreeDos bir laptop alırsanız içinde işletim sistemi olmayacaktır. Bilgisayarı açtığınızda siyah bir ekran gelecektir. Bilgisayarı kullanabilmek için işletim sistemi yüklemeniz gerekecek. Bunun için format atmasını bilen birinden yardım almanız gerekiyor. FreeDos özelliğindeki bilgisayarların daha ucuz olacağını unutmayın. Karşılaştırma yaparken dikkat edin.

– İkincisi kesinlikle ama kesinlikle SSD depolama özelliğinde sahip laptop alın. HDD‘ler yani Harddiskler tarihe karıştı. SSD’ler içerisinde hareketli parça olmadığı için hem sessiz çalışır hem de daha hızlıdırlar. Ayrıca ısınma gibi sorunlarıda olmuyor. (Depolama olarak en az 480 GB seçin.)

İşlemci, RAM ve Ekran Kartı gibi donanımlar ana bileşenlerdir. Detaylarındaki her harf ve rakamın bir anlamı yani özelliği bulunuyor. Hiç anlamıyorsanız bile farklılık varsa küçük bir araştırma ile hangisinin daha güçlü olabileceğini anlamaya çalışın.

– Laptop ile birlikte çanta, mouse, mouse pad vs. almayı unutmayın. Hatta alacağınız mouse’un kablosuz olmasına dikkat edin. Bunlar ekstra maliyet olarak size yansıyacaktır. Bazı firmalar bu ürünleri hediye edebiliyor.

– Arkadaşlar ne olursa olsun adı sanı bilinen kaliteli bir marka alın. Elektronik ürün bu her zaman bozulma ihtimali var. Bunun için ürününe sahip çıkan garanti sürecinde size zorluk çıkarmayan bir marka her zaman tercihiniz olsun.

– Son olarak ihtiyacınıza göre alın. 100 bin TL’ye de laptop var 5 bin TL’ye de laptop var. Temelde tüm bilgisayarlar aynı işlem için tasarlanmıştır. Ama burada iş, ofis, ev, okul, oyun gibi seçenekleri değerlendirerek bütçenize göre uygun olanı seçmeniz gerek.

En İyi Laptop Tavsiyesi 2023 | Hangi Laptopu Almalıyım?

1– LENOVO Ideapad Gaming 3 | 17.000 TL

Arkadaşlar bu laptop uzun zamandan beri alışveriş sepetimde. Ekonomik açıdan ilk fırsat bulduğumda alacağım laptoplardan. Fiyatını takip ederseniz 15.000 – 18.000 TL arasında sürekli değişiyor. En yüksekten almamaya çalışın. Kesinlikle pişman olmayacağınız gerek oyun gerekse yüksek performanslı işlemleriniz için en ideal seçenekler arasında. Üzerinde Ryzen5-5600H İşlemci, 8GB RAM, 512GB SSD depolama birimi, RTX3050 4GB ekran kartı, 15.6″ ekran ölçüleri bulunuyor. Bütçeniz yetiyorsa ilk değerlendirmeniz gereken modellerden. FreeDos olduğunu belirteyim. Aldıktan sonra format atmanız gerecek. Çevrenizden anlayan birine veya bir bilgisayarcıda format atabilirsiniz. Format atmanız garantiden çıkarmaz. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

2– Asus X509FA-EJ950T | 8.000 TL

Şu anda alabileceğiniz en uygun seçenekte laptop bu. Bunun altındaki laptoplar kullandığınız android telefondan daha kötü olduğuna emin olabilirsiniz. Eskiden -eskiden dediğim 1 yıl önce- bu fiyata orta halli bir laptop almanız mümkündü. Ama gerçekten doların yükselmesiyle tabiri caizse beş para etmez laptoplar piyasada değerlenmeye başladı. Ancak gene de marka bilinirliliği ve kalite açısından en uygun düşük bütçeli laptop tavsiyem bu. Daha altındaki laptopların özellikleri çok düşük ve ilerde performans olarak yeni nesil uygulamalara cevap verip vermeyeceğini garanti edemiyorum. Ayrıca hatırlatayım bu bilgisayarla yüksek grafikli oyunları oynamayı aklınızdan bile geçirmeyin. Farklı bir şekilde ben bunu alır RAM, SSD ile güçlendiririm gibi bir düşüncenize olmasın. Sadece ofiste, işte, evde günlük kullanım için ideal. Örneğin internette sörf yapma, film-video izleme, zoom vs. gibi uygulamalarla ile görüntülü görüşme sağlama, ofis programlarını kullanma gibi temel bilgisayar işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

3– Monster Abra A5 V16.7.3 | 16.500 TL

Hemen belirteyim bu bir oyuncu laptopu ve görünüş olarak biraz kaba gelebilir. Ancak hali hazırda 16.500 TL’ye alabileceğiniz en uygun ve performanslı oyun laptopu diyebilirim. Gerçekten Monster alternatifler içerisinde ilk değerlendireceğiniz bir marka. Bu markanın Abra A5 V16.7 modelinin donanımlara baktığımızda Intel Core i5-11400H (12M Önbellek, 4,50 GHz’e kadar) işlemci, Nvidia GTX1650 4GB GDDR6 128-Bit DX12 ekran kartı, 8GB DDR4 3200MHz RAM ve 500 GB SSD ile yüksek grafik isteyen oyunları ve programları rahatlıkla –donma, kasma, kilitlenme– olmadan çalıştırabilirsiniz. Monster Notebook, yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları alanında faaliyet gösteren bir teknoloji markası. Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’deki mağaza ve teknik servislerinin yanı sıra, online satış ve teknik destek kanalları ile Türkiye’nin her noktasında bulunan kullanıcıya ulaşmaktadır. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Alternatif Monster laptoplar için buradaki (tıkla) bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

4– Lenovo Ideapad 3 | 15.000 TL

Öğretmenler, öğrenciler için ideal olan bir laptop hali hazırda günlük kullanım için tasarlanmış olduğunu belirtelim. Örneğin buna PUBG, GTA 5 vs. yükleyip üst düzey performans beklerseniz hüsrana uğrarsınız. Aynı şekilde yüksek grafik çalışmalarında (render vs.) kullanmanız pek mümkün değil. Ancak ben bununla internette video izler, film indirir, sunum hazırlar, ofis uygulamalarını kullanılır, çeşitli programlar vs. kurup çalıştırırım derseniz işte bu tam size göre. Kısaca gündelik kullanım için uzun yıllar kullanabileceğiniz bir laptop. Hem tasarımı oldukça şık hem de olabildiğince hafif (1,7 kg) bir yapıya sahip. Bir Lenovo kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Ayrıca bu ürünü almakta kararlıysanız satın aldığınız yerde karşılaştırma yapmayı unutmayın. Çünkü işlemci, ram, ekran kartı veya diğer donanım özelliklerinde farklı olabiliyor. İki aynı ürün arasında biri ucuz ise muhakkak yukarıda saydığım donanım özelliklerinden biri daha az performanslı oluyor. Şu an Vatan Bilgisayar’da gayet uygun fiyata satılıyor. İlerleyen günlerde muhtemelen fiyat değişecektir. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz. (Not: Fiyat için farklı siteleri taramayı unutmayın.)

5– Huawei MateBook D15 | 13.000 TL

Bana günlük kullanıma için tasarlanmış ve uygun fiyatlı bir laptop önerir misiniz derseniz, kesinlikle ilk öneri sıralamamda Huawei MateBook D15 olurdu. Çok zarif ve sade yapısı olan bu laptop ile standart bilgisayar işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Yaklaşık 1,53 kg ağırlığında olan bu model, 15.6 inç ekran boyutuna, IPS ekran tipine ve 1920 x 1080 çözünürlüğüne sahip. Ayrıca bu laptopta; 10. Nesil Intel Core i3-10110U işlemci, Intel UHD ekran kartı, 8 GB DDR4 RAM, 256 GB PCIe SSD gibi donanım bileşenleri bulunuyor. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

6– ASUS TUF Gaming 15 Laptop | 22.000

Giriş seviyesi bir oyuncu laptopu olan ASUS TUF Gaming 15 Laptop, Intel Core i5-10300H işlemci, 8GB RAM, 256GB SSD ve NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti ekran kartı ile yüksek performans isteyen oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Tasarımı oldukça şık olduğu için okulda, işte, ofiste rahatlıkla kullanabileceğiniz ergonomik bir yapıya sahip. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

7– Lenovo Ideapad Creator 5 | 24.000 TL

Bana her oyunu oynayabileceğim, aynı zamanda zarif, aynı zamanda şık ve yüksek performanslı bir laptop önerir misiniz derseniz Lenovo Ideapad Creator 5 tam size göre. Bütçeniz varsa kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ediyorum. Sizi pişman etmeyecek, yıllarca maksimum güçte ve tam performansta hizmet edecek kaliteli bir ürün. Sahip olduğu donanım özellikleri gerçekten ideal ölçülerde. Bu bilgisayar 10.Nesil Core i7 10750 işlemci, 16 GB RAM, 512 GB SSD ve GTX 1650Ti 4Gb ekran kartına sahip. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Fiyatı sepette indirime düşüyor.

Bonus Laptop Tavsiyesi | Dell Vostro 3500 | 8.500 TL

Son zamanların en çok dikkat çeken ve en çok tercih edilen laptopunun Dell Vostro 3500 olduğunu söyleyebilirim. Dayanıklılık konusunda Dell’in laptop ürünleri gerçekten çok yol kat etmiş durumda. Bu laptopun uzun vadede kullanabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Kısaca özelliklerine baktığımızda Intel Core i3 1115G4 işlemci, 4GB RAM, 256GB SSD, Intel UHD Graphics dahili ekran kartı ve 15.6″ FHD tipinde ekran özelliklerine sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu laptop ile birlikte Windows 10 Home işletim sistemi geldiğini belirtelim. Ürünü incelemek için hemen buradaki (tıkla) bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Önemli Duyuru: Arkadaşlar, verdiğim tavsiyeler/önerilerdeki laptopların fiyatı düşebilir, ilandan kalkabilir veya satıştan çıkarılabilir. Burada örnek olması amacıyla 7 adet laptop önerisinde bulundum. Tabi bütçenizin tam olarak ne olduğunu, ihtiyacınızın ne olduğunu bilmiyorum. Bu nedenle yorum kısmında bana şu bütçede şunun için bir laptop önerir misiniz derseniz yardımcı olmaya çalışırım. Sizler yorum yazıp gönder dedikten sonra cevap ile birlikte yayına alacağım. Sizin de kullandığınız, önerdiğiniz laptoplar varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Yorum yaptıktan sonra cevap ile birlikte 1-2 gün içinde yayınlayacağım. Bu nedenle ara ara baktığınızda cevabınızı muhakkak göreceksiniz. Selametle.

4 Yorum

4 Yorum

 1. Hatice Akkaya

  25 Ocak 2023 at 13:25

  öğrenciyim 25.000 TL değerinde bir oyuncu laptopu önerir misiniz?

  • sultan

   5 Mart 2023 at 15:03

   20-25.000 arası oyun bilgisayarı önerebilir misin

 2. Mustafa Yıldız

  28 Ocak 2023 at 10:43

  Monster huma h5 3.2.3 Alınırmı Ders işin ekran kartı yok diyorlar fan sesi diyorlar sizce alırmın? 15-16 k max bütçe

 3. Elif

  6 Nisan 2023 at 17:44

  Merhabalar kardeşim ders çalışmak için bi laptop istiyor da. 12 bin TL bütçesi var bu fiyata kaliteli bi bilgisayar öneriniz var mı ?

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı