Bilgi

AirTies Air 5760 1600 Mbps Kablosuz Modem Inceleme


Modemler söz konusu olduğunda bazı insanlar biraz temkinli yaklaşır. Özellikle elektronik ürünlerde şansızlığı olanlar tabiri caizse ince eleyip sık dokurlar. Bir ürünün çok pahalı olması onu kaliteli göstermez her zaman. Ancak bazı elektronik ürünler değerinin hakkını layıkıyla verirler. Mesela AirTies Air 5760 1600 Mbps 4 Port Kablosuz VDSL/ADSL2 Modem gibi. Airties ürünlerini gerçekten beğenirim.

airties air 5760-01

AirTies Air 5760 Teknik Özellikler

  • StandartIEEE 802.11 b/g/n/ac
  • Veri Hızı1600 Mbps
  • Frekans2.4GHz, 5GHz
  • Güvenlik64/128bit WPA / WPA2 / AES
  • Bağlantılar4 x RJ45 LAN, 1 x ADSL/VDSL, 1 x RJ45 WAN, 2 x USB

Airtiesin kaliteli bir teknik servis anlayışları var. Hayatım boyunca 2. kez modem aldım. İkiside emin olun yıllarca kullandım. En son aldığım modemi nerdeyse 6 yıldır kullanıyorum. Birgün sorun çıkartmadı.

airties air 5760-02

Gelgelim AirTies Air 5760‘ye. Bağlantı Protoklleri/Kablosuz Standarlara baktığımızda IEEE 802.11b, 802.11g, 802.11a, 802.11n, 802.11ac, 802.11d, 802.11e, 802.11i standartlarına sahip olduğunu görüyoruz. Peki nedir bu? Olabildiğince maximum hızda ve maximum masefede oldukça etkili. Belkide piayasadakilerin neredeyse en iyi kablosuz modemi.

iletişim kuralları

Bireysel veya kurumsal yapılarda rahatlıkla kullanılabilir. Kurulum ve kullanımı oladukça basit bir modem. Tipik RJ45 ile bağlantı sağlanıyor.  Açık bir bilgisayara ihtiyaç duymadan Bittorrent ile dosyalarınızı doğrudan USB portuna bağlayacağınız bir Harddisk veya USB’ye indirebilir. Yani bilgisayarınız kapalı iken bile veri indirebilir. Oldukça hızlı olduğunda bağlantı hızınızda belirgin olarak olarak  farklılık oluşturacaktır. Tabi bu tablet, laptop veya telefonunuzdan veri indirmeyi daha hızlı hale getirecektir.

Dışardan gelen misafirler veya komşular için hemen kablosuz bir şifre oluşturabilirsiniz. Böylece ana şifrenizin çalılnmasını önleyecek hemde sonrasında misafir kullanıcıyı devre dışı bırakabileceksiniz. Mesela komşunuz 2 dakka internet lazım deyip 1 hafta boyunca film indirmenin doruğunu yaşayarak sizi sömürmesine izin vermeyeceksiniz :))

airties air 5760-03

Çok işe yaramayabilir ama kurumsal yapılar için bir Ethernet portu WAN portu gibi yapılandırarak cihazınızı bir kablosuz router’a dönüştürebilirsiniz. Kablosuz güvenlik olarak WPA2-Kurumsal, WPA2-Kişisel, WPA-Kurumsal ve WPA-Kişisel kablosuz şifreleme standartlarını desteklediğinden şifrenizin çalınması oldukça zor.

USB Tak&Paylaş özelliği sayesinde tek bir noktadan tüm ağınıza yazıcı ve dosya paylaşımı yapmanıza olanak sağlar. Böylelikle, USB yazıcı ve harici USB depolama aygıtlarını (harici USB disk, Flash Disk vb.) bilgisayara bağlamak yerine Air 5760’a bağlayarak tüm ağınıza paylaştırabilirsiniz.

Ve en önemlisi:

AirTies Mesh Teknolojisi çok katlı betonarme yapılarda ve geniş  alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması sorununu çözer. Kapsama  alanını genişletmek için AirTies Air 5760 ve Air 5760’ye Mesh protokolü  le bağlanan AirTies kablosuz ağ genişletici cihazlarını kullanmak  yeterlidir. Böylece kablosuz kapsama alanı dilediğiniz kadar  genişletilebilir.

Fiyat ve Bilgi: 500 TL Civarında. Tıkla

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı