Bilgi

Android Telefonda Ekrandaki Yazılar Nasıl Büyütülür?


Herkese Merhaba. Bu yazımzıda basit bir şekilde “Android Telefonda Ekrandaki Yazılar Nasıl Büyütülür?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Akıllı telefonunuzun ekranında ve ayarlar bölümünde karşınıza çıkacak olan seçimlerdeki yazı boyutunu ayarlayarak daha kolay bir kullanım sağlayabileceğiniz seçenektir. Akıllı telefonuzunda yazı-metin boyutunu büyütmek veya küçültmek için lütfen aşağıdaki adımları takip edin. Hemen hemen bütün adroid telefonlarda (Samsung, LG, Xioami, Oppo vs.) benzer bir ara yüz bulunmaktadır.

Menüden Ayarlar öğesine dokunun. Ekran sekmesine dokunun. Yazı Tipi veya Metin Boyutu sekmesine dokunun. Yazı boyutunu tercihinize göre ayarlayın.

Android telefonunuzun varsayılan yazı boyutu size çok küçük veya çok büyük mü geliyor? Android cihazınızın yazı boyutunu değiştirmek mi istiyorsunuz? Aşağıda linkini verdiğimiz uygulama sisteminizin yazı boyutunu %20’ye kadar küçültme veya %1000’e kadar büyütme imkanı sunar. Bu uygulamayı eğer sizin telefonunuzda yukarıdaki özellik yok size kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Big Font (Yazı Boyutu Uygulaması) | İndir

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı