Bilgi

Asus Hakkında Bilgi


Asus Şirketi 2 Nisan 1989 tarihinde Tayvan’da kurulmuş olan bir bilgisayar ve donanım üreticisidir.

ASUS’un kuruluşu, Taipei şehrinde 1989 yılında ACER firmasından ayrılan dört mühendis olan : T.H. Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh, M.T. Liao. tarafından yapılmıştır. Asus adı, Yunan mitolojisine göre bilim ve sanatın ilham kaynağı olduğuna inanılan ve kanatlı bir at olan “Pegasus”un son dört harfinden gelmektedir. Pazara sunduğu ürünlerde kalitesinin yeniliğinin ve gücünün üst düzeyde olduğunu bu varlık ile sembolize etmektedir. Asus Şirketinin daha önce kullandığı sloganı “Inspiring Innovation. Persistent Perfection.” iken, yeni sloganı ise “In Search of Incredible.”dır.

Yaygın olarak Dizüstü Cep Telefonu, Bilgisayar, Anakart, Ekran Kartı ve LCD Panel gibi elektronik bileşenler üretmektedir. Asus şirketi özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayar ve cep telefonları ile adından söz ettirir hale gelmiştir. 2005 yılında bir çok ülkeye yaklaşık 50 milyon anakart ihraç etmiştir. Kısaca 2005 yılında her üç kişisel bilgisayardan birinin ASUS marka anakart kullandığı anlamına gelmektedir.

2014 yılı satış verileri incelendiğinde ASUS, Lenovo, HP, Dell ve Acer markalarından hemen sonra %7.2’lik pazar payıyla beşinci sırada yer almaktadır.

Bu yazımızda asus hangi ülkenin malı, asus hangi ülkeye ait, asus kim tarafından kuruldu, asus ne zaman kuruldu, asus markası hakkında bilgi gibi etiket sorularının cevaplarına yer verilmiştir.

Kaynak:

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı