Bilgi

Bilgisayar USB’sinden Şarj Olan Telefonlara Dikkat!


Teknoloji dünyası hızlı gelişiyor tabi beraberinde daha hızlı ve kolaylık sağlaması açısından bir sürü yenilik çıkıyor. Uzun zamandır kullandığımız USB Kabloları! Genellikle veri/data transferi için kullandığımız bu kablolar gün gelirden telefonunuzu kullanılamaz hale getirirse şaşmayın!

Özellikle şarj etmek için telefon-bilgisayar bağlantısı sağladığınızda ciddi riskler ortaya çıkıyor.  Son zamanlarda Bilgisayar USB’sinden şarj olan telefonlar yavaşlama, donma veya ısınma problemeleri yaşandığına dair bilgiler geliyor. Nedeni? Elbetteki aklınıza ilk gelen şey. Virüsler.

Yahu işletim sistemleri farklı v.s demeyin. Telefon gibi oldukça özel olan bir cihazı bilgisayara bağlarken iki kere düşünün. Artık günümüzde öyle yazılımlar var ki telefonlar klonlanabiliyor. Üstelik bu çok kısa sürede yapılıyor. Yani siz telefonunuzu bir bilgisayara bağladığınız başka bir ülkedeki adam bilgisayarının başında sizin telefonu klonluyor olabilir.

Tehlikesi mi?

Saymakla bitmez. Şantaj amacından tutun kişisel bilgilerin veya özel kalması gereken bilgilerin paylaşılması, kredi kartı hırsızlığı v.s. Siz siz olun telefonunuzu elektrik veya taşınabilir (powerbank) şarj cihazı kullanın. Ne olur ne olmaz!

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı