Windows 10

Bilgisayarımı Windows 10’a Yükseltmeli miyim?


Windows 10’u kesinlikle ama kesinlikle yükseltmemenizi tavsiye ediyorum! Windows 10’u sıfırdan kurun ama yükseltmeyin. Neden mi? Nedeni çok basit! Bilgisayarınız bir katır gibi inatçı bir şekilde çalışmaya başlayacak. Yani bırakın normal oyunları programları internet sayfasını açarken bile donacaktır.

Bunun temel nedeni bilgisayarın yükseltme esnasında tüm verileri yedekleyerek ayrı bir alan oluşturması ve yükseltme esnasında ortaya çıkan yazılımsal sorunlar. Bitmek bilmeyen sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız yükseltmemenizi bunun yerinde bir DVD satın alarak buradan microsoftun sitesinden orijinal olarak indirdiğiniz küçük program ile İSO dosyasını DVD’ye yazdırıp bilgisayarınızı sıfırdan (fotmat) atarak yüklemeniz en doğrusu olacaktır.

Deneyimlerime dayanarak tavsiyeme uyduğunuz taktirde pişman olmayacaksanız. Bu konuda bilgisayarını Windows 10’a yükseltme yapan istediğiniz kişi ile konuşun hiç kimse olumlu bir şey söyleyemeyecektir.

Genellikle yükseltme sonrasında yaşananlar ise şunlar;

  • Programların çalışmaması
  • Bilgisayarın ağır çalışması
  • İşlemci ve RAM Belleğinin yetmemesi
  • Bilgisayarın donması veya kilitlenmesi
  • Başlat tuşunun çalışmaması

Siz siz olun bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltmeyin.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Yiğit

    30 Ağustos 2016 at 13:54

    Hiçbir alakası yok ben direk format şeklinde kurulum yaptım eskiden windows 7 windows 8 kullanıyordum oyunlarda aldığım fps %40’lık bir artış gösterdi windows 10’a geçmek isteyen arkadaşlar geçebilir ama temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ediyorum.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı