Bilgi

Bir Resimdeki Yazı Fontunu Bulma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda “bir resimdeki veya fotoğraftaki yazı fontunu bulma” ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Bir resimdeki yazı fontunu bulmak için burada (tıkla) bulunan bulunan popüler “Photoshop Fontlarına” bakarak resimde bulunan yazı fontunu bulabileceğiniz gibi aşağıdaki web sitelerinden ilgili resmi yükleyerek otomatik olarak yazı fontunu bulmasını sağlayabilirsiniz.

Yazı fontunu öğrenmek istediğiniz görselin (jpg, png, jpeg, gif vs. gibi uzantılı resim ve fotoğraflar) üzerindeki yazı tipini bulmak için aşağıda verdiğimiz sitelere görseli yüklüyoruz. Ardından resim/fotoğraf üzerinde yer alan fontu buluyoruz.  Aşağıda listelemiş olduğumuz internet sitelerini kullanarak herhangi bir resimdeki fontu öğrenebilirsiniz.

  1. fontsquirrel.com
  2. whatfontis.com
  3. myfonts.com
  4. fontspring.com

Örneğin; fontsquirrel.com sitesine giderek resmin veya fotoğrafın üzerindeki yazı fontunu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Öncelikle fontsquirrel.com/matcherator (Font Identifier) linkine gidip fotoğrafımızı veya resmimizi yüklüyoruz.

Yükleme işleminden sonra fare ile hangi yazının fontunu öğrenmek istiyorsanız onu seçiyoruz ve son olarak Matcherate It diyoruz.

Fonts that match your Image sekmesi altında seçtiğimiz yazı tipi ile eşleşen yazı tipleri gözükecektir. Bunların bazıları ücretli, bazıları da ücretsiz olarak sunuluyor. Dilediğiniz ücretli veya ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Burada sonuçları artırmak için Distributors altında daha fazla yazı tipi sağlayıcı site seçebilirsiniz.

Peki indirdiğiniz yazı fontunu Photoshop ve Word gibi uygulamalarda nasıl kullanacaksınız. Bunun için Denetim Masasına gidip Görüntüleme Ölçütünü > Küçük Simgeler yapıp Yazı Tipini seçiyoruz.

Ardından indirdiğimiz yazı tipini klasörden çıkartıp buraya sürükle bırak yöntemi ile taşıyıp yüklüyoruz.  Devamında Photoshop ve Word gibi uygulamaları yeniden açıp kullanmaya başlıyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı