Bilgi

Command and Conquer Red Alert 3 Para Hilesi Nasıl Yapılır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere -çok basit bir şekilde- Command and Conquer Red Alert 3 “Para Hilesi” Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağım.

Command & Conquer: Red Alert 3 EA Los Angeles tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından 2008 yılında yayınlanan gerçek zamanlı strateji oyunudur. 28 Ekim 2008’de Windows tabanlı bilgisayarlar için; 11 Kasım’da ise Xbox 360 konsolu için yayınlandı. Oyun, II. Dünya Savaşı’nın yaşanmadığı bir paralel evrende geçiyor.

Red Alert 3 oyunu için “para hilesi” söz konusu olacaksa ister “steam” olsun ister farklı şekillerde bilgisayara kurulmuş olsun anlatacağım yöntem her şekilde de çalışıyor.

1- İlk olarak buradan veya doğrudan kendiniz google’den aratarak gezginler.com’dan Cheat Engine programını indirin ve kurun. Kurulumu oldukça basittir.

2- Kurulum tamamlandıktan sonra Red Alert 3 oyununu açın ve birkaç yapı kurun. Burada örneğin 40000 $ paranız var. Bir miktar harcadıktan sonra geriye 37800 kaldı. Bu aşamadan sonra Esc (Escape) tuşuna basın ve windows tuşuna basarak (ctrl ile alt tuşu arasındaki tuş oluyor) oyundan çıkın.

3- Cheat Engine adlı programı çalıştırın. Açılan pencerede aşağıda gösterilen küçük bilgisayar ikonunu klikleyin. Ardından açılan pencerede Command and Conquer Red Alert 3‘ü seçip OPEN deyin.

4- Bu aşamada oyunda kalan para mikarınızı Hex kutusu kısmına yazın ve üstündeki FİRST SCAN butonunu seçin. Ardından soldaki mavi renkli alanda olduğu gibi satırlar gelecek. Bu satırların hepsini seçip hemen aşağıdaki kırmızı renkli ok ikonunu klikleyin. Böylece seçtiğiniz değerler aşağıya taşınacaktır.

5- Son olarak her değerin başındaki kutuyu (active) klikleyip kutuların kırmızı çarpı haline getirin ve value yazan değerin üzerine klikleyin. Açılan pencerede bunu 999999 yapın. Dilerseniz farklı bir para miktarıda girebilirsiniz. Bunları aşağıya taşıdığınız tüm değerler için yapın. Burada dikkat etmeniz gereken value değerini değiştirme. Diğer değerleri değiştirmeyin.

6- Aşağıdaki gibi olduktan sonra oyununuzu oynamaya devam edin. Herhangi bir yapıyı vs. kurmaya başladığınızda otomatik para miktarınız 999999 olacaktır.

7- Görüldüğü gibi paramız 999999 oldu. Artık para miktarı hiç bir şekilde azalmayacak. Bu şekilde kalacaktır. Cheat Engine programı oyununuza veya bilgisayarınıza zarar vermez. Oyununuzu oynadıktan sonra programı kapatırken size sorulan “You haven’t saved last changes yet. Save Now?” Sorusuna “No” demeniz yeterli. Herkese iyi oyunlar. Selametle.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı