Bilgi

Ducati Hangi Ülkenin Malı


Ducati Motor Holding S.P.A. İtalyan motosiklet tasarımcısı ve üreticisi bir firmadır ve merkezi İtalya’nın Bologna şehrindedir. Başta radyo ve tıraş makinesi üreten Ducati, Alman otomobil üreticisi Audi tarafından, Audi’ye bağlı İtalyan şirket Lamborghini aracılığıyla satın alınmıştır. Motosikletler el yapımı üretilmektedir. Bütün bu firmalar Volkswagen Grubu’na aittir.

Ducati bir motosiklet markasıdır ve  Volkswagen Grubu’na aittir. Ducati motosikletleri; İtalya, Bologna’da hala el işçiliği ile üretiliyor. Yani, İtalya’nın bu tasarım harikası, robotlar tarafından değil de usta eller tarafından yapılıyor.

Ducati, 1926 yılında İtalya’nın Bologna şehrinde kurulmuştur. 1926 yılında ticari ünvanı Societa’ Scientifica Radio Brevetti Ducati idi. Kurucuları; Antonio Cavalieri Ducati ve oğulları Adriano Cavalieri Ducati, Bruno Cavalieri Ducati, Marcello Cavalieri Ducati’dir. Antonio Cavalieri başarılı bir mühendistir. Bologna Üniversitesinden onur belgesi almıştır. 1968 yılında Dünya Süperbike Şampiyonasında 5. olması ile başlayan süreçte başarılarının devamı sürmüş ve bu günlere gelmiştir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı