Bilgi

Dünyada İlk Bitcoinle Futbolcu Transferi Türkiye’de Yapıldı


Dünyada ilk kez –yeni nesil- dijital para birimi olarak kabul edilen Bitcoin ile bir transfer gerçekleştirildi.  Sakarya’nın Akyazı ilçesinde1’inci Amatör Küme B Grubu’nda mücadele eden Harunustasporun 22 yaşındaki yetenekli futbolcusu Ömer Faruk Kıroğlu‘nu sanal para karşılığında transfer etti.

Harunustaspor sezonun ikinci yarısı karşılığında Karasu Kültürspor‘dan Ömer Faruk Kıroğlu’nu kadrosuna kattı. Harunustaspor Kulüp başkanı Haldun Şehit, futbolcuyu yaklaşık 2.000 TL değerindeki 0.0524 Bitcoin ve 2 bin 500 TL teklif etti. Toplamda 4 bin 500 TL’ye tekabül eden teklifi kabul eden Ömer Faruk Kıroğlu, Harunustaspor’a sezon sonuna kadar imza atmış oldu.

DHA’da yer alan habere göre futbolcunun transfer ücreti olan 0.0524 Bitcoin adına açılan bitcoin hesabına aktarılırken 2,500 TL nakit olarak verildi.

Söz konusu transferin, dünyada Bitcoin’le yapılan ilk transfer olduğunu açıklayan Haldun Şehit, “Türkiye’de ve dünyada ses getirmek adına bu şekilde bir transfer işlemi gerçekleştirdik. Kulübümüz de şampiyonluk yolunda bu transfer ile Türkiye’de hatta dünyada bir ile imza atmış oldu. Profesyonel olarak yapılmış olsaydı televizyonlarda duyulurdu amatör olarak biz ilk olduk. Bunun için de gururluyuz” açıklamasında bulundu.

Yeniliklere açık olduğunu dile getiren futbolcu Ömer Faruk Kıroğlu ise, “Benim için de bir ilk, dünya için de bir ilk. Başkanımın söylediği gibi yeni bir şey yapıyoruz, yeniliklere açık bir insanım. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Transfer sözleşmesini imzalayan futbolcu Ömer Faruk Kıroğlu daha sonra takımla birlikte çalışmalara başladı. (DHA)

Kaynak:

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı