Bilgi

Dünyanın En Uzun İsmi 26 Kelimeden Oluşuyor!


Bazılarımız kısa isimleri severken bazılarımız uzun isimleri severiz. Dünyanın en uzun ismine sahip insanı ise bu işi fazlasıyla abartarak 26 sözcükten oluşan bir isme sahip. Adın nedir? Diye sorulduğunda nasıl cevap verdiği bilinmez ancak bir hayli zorlandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir zamanlar Amerika Birleşik Devletlerinin, Philadelphia kentinde yaşamış olan ve bir Alman göçmene ait olan “dünyanın en uzun ismine sahip insanın” adı 26, soyadı ise 24 sözcükten oluşuyor.

İşte Hubert Blaine Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff’un tam adı ve soyadı;

Adı : Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus

Soyadı:  Wolfeschlegelsteinhausenberger dorffvoralternwareng ewissenhaftschaferswesenchafew arenwholgepflegeunds orgfaltigkeitbeschutzenvonange reifenduchihrraubgir iigfeindewelchevorralternzwolf tausendjahresvorandi eerscheinenbanderersteerdeemme shedrraumschiffgebra uchlichtalsseinursprungvonkraf tgestartseinlangefah rthinzwischensternartigraumauf dersuchenachdiestern welshegehabtbewohnbarplanetenk reisedrehensichundwo hinderneurassevanverstandigmen shlichkeittkonntevor tpflanzenundsicherfreunanleben slamdlichfreudeundru hemitnichteinfurchtvorangreife nvonandererintlligen tgeschopfsvonhinzwischensterna rtigraum

Türkiye’de ise Denizli’de yaşayan 38 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları ve kızı Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları, Türkiye’nin en uzun isimlerine sahip. İsmi 43 harften oluşan baba Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları ve kızı Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları’nın isimlerini duyanlar ilk etapta inanmasa da, nüfus cüzdanına bakınca gerçeği öğreniyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı