Bilgi

Ekran Kartı Driver Yüklenmiyor


Ekran kartı driver (sürücü) yükleme problemini yaşamayan yoktur. Özellikle “NVIDIA kurulum programı devam edemiyor. Bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı” uyarısı karşısında bir çok kullanıcı şok geçiriyor. Çeşitli platformlarda, videolarda bu hatanın giderilmesi ile ilgili yüzlerce yol anlatılmış. Ancak ne yazık ki anlatılanların çoğu zaman kaybından ibaret. Çünkü kimse sorunu teşhis etmeden kafasında kurguladığı çözümü sunmaya çalışıyor. Öyle bir çözüm yöntemleri anlatılmış ki emin olun akla zarar. Boş yere zamanınızı çalmadan hemen çözüm yolunu anlatayım.

Şu ana kadar binlerce bilgisayara format atmış biri olarak, yapmanız gereken Windows işletim sisteminizi en son güncellemeyi yapana kadar tamamen güncellemek! Bu yaptığınızda yani tüm güncellemeler yüklediğinde ekran kartınıza ait driver’ın otomatik yüklendiğini göreceksiniz. Ama dediğim gibi tüm güncelleştirmeleri yaptığınızda. Bu güncelleştirme işlemlerini yaptığınız esnada mümkünse bilgisayarınızı rahat bırakın. Ekstra program yükleme/kaldırma işleri ile uğraşmayın.

Şu anda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Windows 10 için; Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirmeleri Denetle kısmını kullanarak işletim sisteminizi tamamen güncel hale getirin. Windows 7 için ise; Denetim Masasından Windows Update kısmına giderek güncelleştirmeleri yapabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı