Bilgi

Ekranı, Paneli Kırılan veya Arızalanan Televizyon


Herkese Merhaba.

Bu yazımızda sizlere paneli yani ekranı bozulan, kırılan, arızalanan televizyonlarla ilgili biraz bilgi vermeye çalışacağım. Böyle bir durumla karşılaştığınız anda ilk aklınıza gelen elbetteki nasıl onarım (tamir) sürecinden geçeceğidir. Eğer az-biraz elektronik bilginiz varsa kendiniz tamir edebilme şansına sahipsiniz ancak bu her televizyon markası için geçerli olmadığını hatırlatmakta fayda var.

LCD, LED Televizyonunuz ekranı kırıldı, çatladı, örümcek ağı gibi yayılan veya şerit şeklinde inen çizgilere rastladıysanız geçmiş olsun demekten başka çare kalmıyor. Çünkü LCD, LED Panel demek aslında televizyonun kendisi demek. Nasıl ki bir cep telefonun ekranı kırıldığında değiştirmek oldukça maliyetli ise (neredeyse yarı fiyatı) televizyonda da aynen böyledir. Ekran yani panel fiyatı ortalama bir televizyon için neredeyse 1000 TL’den başlıyor. Bunun anlamı ise bozulan bu televizyonu çöpe atıp yeni bir televizyon almak. Çöpe atmak diyorum çünkü bu televizyonu satmak isteseniz bile en fazla edeceği (markası ne olursa olsun) 300-400 TL’dir ki bu durumda bile alıcı bulmak çok zor. Sadece yedek parça amacıyla kullanmak isteyenler alabilecektir.

Unutmadan servisin sizin televizyonu onaracağı da kesin değildir. Çünkü kullandığınız televizyon üretimi durdurulduysa yedek parça sıkıntısı ortaya çıkacağı kesin. Ortalama bir TV üretimden kalktığından maximum 3-5 sene içinde yedek parça üretimi de duracaktır.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı