Bilgi

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma


Bu yazımızda Facebook sayfasında iken otomatik oynatılan videoların nasıl kapatılacağı sorusunun cevabını vereceğiz. Facebookta genellikle herhangi bir video ekranı geldiğinde video kendiliğinden ve sessiz bir şekilde oynatılmakta. Bu durum istenmeyen videoların izletilmesi sağlanmakta hemde kotalı internet kullananlar için problem oluşturmaktadır.

Otomatik video oynatma seçeneğini kapattığınızda sevmediğiniz videoları izlemek zorunda kalmazsınız. Şimdi sizlere basit bir şekilde otomatik video oynatma özelliğini nasıl kapatacağınızı göstereceğim.

Bilgisayar’da Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Alttaki fotoğraftaki gibi öncelikle facebook ana sayfanızda iken sol üst taraftaki ok ikonuna basın ve Ayarlar sekmesini seçin.

facebook ayarlar

Açılan pencerede sol altta VİDEOLAR yazan kısma gelin ve Videoları Otomatik Oynat Bu ayarlar, sadece Facebook internet sitesini kullanırken geçerlidir. Facebook uygulamandaki otomatik video oynatma ayarını değiştirmek için bu kılavuzu izle. yazan yerin sağındaki kısımda KAPALI olarak değiştirin. İşlemimiz tamamdır.

facebook otomatik video kapatma

Telefonda Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Android gibi akıllı telefonlarda otomatik video oynatılmasını engellemek için işlemlerimiz oldukça basit. Öncelikle sağ üstteki üç çizgiye klikleyin aşağıda YARDIM ve AYARLAR kısmında UYGULAMA AYARLARI kısmıı seçin açılan pencerede  OTOMATİK OYNATMA seçeneğini seçin. Açılan pencerede VİDEOLARI ASLA OTOMATİK OYNATMA seçeneğini seçin.

telefon otomatik video oynatma kapatma

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı