Bilgi

Google Sitenizi En Son Ne Zaman Ziyaret Etti


Herkese Merhaba. Bu yazımızda -kısaca- “Google Sitenizi En Son Ne Zaman Ziyaret Etti” sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Bir web siteniz varsa Google botlarının en son sitenizi uğradığı zamanı öğrenerek sitenizin ne zaman indekslendiğini -hızlıca- öğrenebilirsiniz.

Google botlarını, örümceklerini belirli zaman aralıklarında web sitelerine göndererek onları veri tabanına kaydeder. Web sitenizin Google veri tabanına kaydedilmesi demek arama sonuçlarında çıkması anlamına geliyor. Eğer kopya içerik veya Google’nin sevmediği türden yazılar barındırıyorsanız web sitenizin indekslenmesi daha uzun zaman alacaktır. Tabi indekslenme arama sonuçlarında ilk sırada çıkacağınız anlamına gelmiyor. Ancak sitenizin hızlı bir şekilde indekslenmesi sitenizi arama sonuçlarında üst sıraya çıkarması bakımından sizi avantajlı bir konuma getirir.

Sitenizin en son ne zaman Google tarafından ziyaret edildiğini öğrenmek için aşağıdaki linkin sonunda yer alan kısmı kendi site adınızla değiştirin ve Google Chrome tarayıcısına yapıştırın.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:tech-worm.com

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı