Windows 10

Görev Çubuğundaki Hava Durumu Simgesini Kaldırma | Windows 10


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Windows 10’da “Görev Çubuğundaki Hava Durumu Simgesini Kaldırma” konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Biliyorsunuz Windows 10’un son güncellemesi ile birlikte görev çubuğu üzerinde hava durumu simgesi ile birlikte haberler ve ilgi alanları diye bir panel geldi. Tabi birçok kişinin bu özelliği pek beğenmediğini söyleyebiliriz. İsterseniz bunu hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz. Şimdi size anlatacağım iki farklı yöntemle bu “hava durumu, haberler ve ilgi alanları” özelliğini bilgisayarınızdan kapatabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

1. Yöntem: Öncelikle doğrudan format ile Windows 10’nun son sürümüne geçiş yaptıysanız. Görev çubuğu üzerindeki ayarlardan bunu kapatabilirsiniz. Bunun için görev çubuğu üzerinde sağ tıklayın. Buradan “Haberler ve İlgi Alanları” sekmesine, ardından “Kapat” seçeneğini seçtiğinizde “Hava Durumu Simgesini” bilgisayarınızın görev çubuğu üzerinden kaldırabiliyorsunuz.

2. Yöntem: İsterseniz regedit dediğimiz kayıt defteri düzenleyicisini kullanarak yapabilirsiniz. Eğer güncelleme ile “Hava Durumu Simgesi” geldiyse bazı durumlarda görev çubuğu üzerinde kapatma seçeneği olmayabiliyor.

Bunun için klavyeden Windows ile R tuşuna basıyoruz. Gelen küçük panele “regedit” yazdıktan sonra “tamam” diyoruz. Karşımıza “kayıt defteri düzenleyicisi” gelecektir. Burada sırasıyla; HKEY_CURRENT_USER | SOFTWARE | Microsoft | Windows | CurrentVersion | Feeds kısmına gidip ShellFeedsTaskbarViewMode seçeneğine çift tıklıyoruz. Gelen pencerede değer verisine “2” yazdığımızda “Hava Durumu Simgesi” bilgisayarınızın görev çubuğu üzerinden kaldırılmış oluyor. Eğer eski haline getirmek isterseniz bu kez “0” yazmayınız gerekiyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. kerim turan

    21 Ağustos 2021 at 20:36

    Allah razı olsun diyorum. Bu tekelci Windows allem kallem edip görev çubuğuna, sanırım güncelleme dümeniyle, bu mereti eklemiş. Nasıl kurtulacağımı bilemeyip derbeder olmuştum.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı