Bilgi

Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Uyarısı | Instagram!


Herkese Merhaba. Uzun zamandan beri Instagram adlı sosyal medya uygulamasını kullanıyorum. Geçenlerde hesabıma tekrar bakmak istediğimde karşımda aşağıdaki gibi “Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti” başlıklı uyarısını gördüm. Uyarının devamında!

Görünüşe göre şifreni Topluluk Kurallarımıza aykırı bir şekilde daha fazla beğenme veya takipçi kazanmana yardımcı olması için bir hizmetle paylaştın. Instagram’ı kullanmaya devam etmek için şifreni değiştir. Yeni şifreni bu hizmetlerin biriyle paylaştığın takdirde takip etmen, beğenmen veya yorum yapman engellenebilir.

Aslında şifreyi yeni değiştirdiğim için şifremin bir başkasının eline geçmesinin pek bir olanağı yoktu. Ama yine de merak edip küçük bir araştırma sonucunda “bu uyarının neden kaynaklandığını” öğrenmiş oldum.

Öncelikle bu durumla karşılaşanlar şifreniz başkasının eline geçmedi. Instagram algoritması şüpheli tavırlar sergilerseniz bile bu hatayı gösterir ve size şifre değiştirmenizi ister. Hatta bu şifre değiştirme işlemini zorunlu kılar. Örneğin; sürekli aynı kişiyi takip edip ardından tekrar takipten çıkıyorsanız Instagram algoritması şifrenizin çalındığını düşünür. Tabi buna benzer binlerce sebep gösterebiliriz.

Instagram‘da buna benzer mesajlar görürseniz, şifrenizi düzenli olarak değiştirin. Otomatik güvenlik kontrolleri esnasında Instagram bazen başka sitelerden çalınmış olan giriş bilgilerine ulaşabilir. Instagram’ın şifrenizin çalınmış olabileceğini tespit etmesi durumunda Instagram ve diğer sitelerdeki şifrelerinizi değiştirmeniz, hesabınızı güvende tutmanıza ve gelecekte hesabınızın bir başkasının eline geçmemesine yardımcı olur.

Bu yüzden paniklemenize gerek yok ve gelen ekranda usulca şifrenizi değiştirip keyfinize bakın. Ayrıca Instagram‘ı kızdıracak şeyler yapmayın. Yoksa beğeni, yorum yapma vs. olayınızı engeller. Demedi demeyin. (Sık sık beğeni, yorum yapma vs. işlemlere bir süre ara verin! Özellikle ilk 24 saat hiçbir şey yapmayın. Kafanızdan estiğinde toplu halde arkadaşlık isteği yollamayın veya başkalarına toplu halde mesaj atmayın.)

16 Yorum

16 Yorum

 1. Hasan kara

  21 Eylül 2020 at 21:51

  Abi eski şifremi bilmiyorum nasıl girebilirim lütfen yardım edin Hesabıma giremiyorum🥺🙁

 2. Ömer

  1 Aralık 2020 at 18:24

  Ya çok güzel anlatmışsın ama şöyle bi durum var, eski şifremi hatırlamıyorum. Yenileme için telefonuma bağlantı geliyor tıklıyorum fakat şifre yenileme bölümüne gelmeden karşıma Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Uyarısı veriyor ve şifremi yenileyemediğim için kullanamıyorum yardımcı olursan sevinirim

 3. Ilknur

  5 Aralık 2020 at 22:08

  Merhablar siz hesabınıza girebildiniz acaba Bnde eski sifremi unuttum malesef girs yapamıyorum 10 gudur lutfen yardım eder misiniz

 4. Dilek

  14 Aralık 2020 at 00:19

  Bendede aynı sorun şifre hatirlamiyorm napicaz

 5. Merve

  16 Aralık 2020 at 17:17

  Benmde aynı problem napıcaz ya

 6. Ramazan

  25 Aralık 2020 at 20:40

  Varmi giren arkadaslar ayni sorun bendede var malesef giris yapamiyorum

 7. bedriye

  6 Ocak 2021 at 22:19

  bende de 4 gün oldu lütfen yardım edin eski şifremi hatırlamıyorum bekleyince geçiyormu ? bedriye_sr hesabıma yazarsanız sevinirim bi bilginiz varsa nolur

 8. bedriye

  6 Ocak 2021 at 22:20

  düzeldimi sizib

 9. Ramazan ulusoy

  18 Ocak 2021 at 01:37

  Bendede ayni sorun eski sifremi bilmiyom biri yardim etsin

 10. instagram mağduru

  5 Şubat 2021 at 11:55

  önce hesabınıza cep telefonunuza ya da e-mailinize gelen kod ile giriş yapın, yine aynı şifre değiştir uyarısı çıkabilir, eski şifrenizi girin, yeni şifre olarak tamamen farklı bir şifre belirleyin, eski şifreniz ile benzer olmasın. bi kenara yazın unutmayın tabi.
  açılması lazım, açılmıyosa kısıtlanmış olabilrsiniz ben 2 ay kadar bekledim, doğru bildiğim şifremden şüpheye düşürdüler sürekli bu mesajla.

 11. Merve

  11 Şubat 2021 at 22:24

  Bnmde aynı şekil eski şifremi istiyi basiyom olmuyo Nasıl hesabimizi geri gtirebilirz

 12. Önder

  14 Şubat 2021 at 00:38

  Kod alsam da ayni sayfaya atıyor. Duzeltenler lütfen buraya yazsın

  • Mert

   24 Mayıs 2021 at 22:06

   Yapabildiniz mi dediklerinizin aynisi bende de yaşanıyor.

 13. abdurrahman

  11 Mart 2021 at 23:02

  Var mı girebilen ? Bende de aynı durum var ve telden link geliyor tıklıyorum yine aynı ekran geliyor. Admin efendi yazı yazıyosun madem bi zahmet yorumları da oku bilgin varsa söyle yoksa yok de

 14. Mert

  24 Mayıs 2021 at 22:08

  Yapabildiniz mi acaba

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı