Bilgi

Hiçbir Sürücü Bulunamadı. Depolama Sürücüsü Edinmek İçin Sürücü Yükleye Tıklayın.


Windows kurulumu yaparken karşınıza “Hiçbir sürücü bulunamadı. Depolama sürücüsü edinmek için sürücü yükleye tıklayın.” şeklinde bir hata çıkabilir. Bu hata, Windows’un kurulum yapacağınız diskleri tanıyamamasından kaynaklanır. Bu sorunun çözümü için iki yöntem vardır:

 

  • BIOS’tan VMD Özelliğini Kapatmak
  • Intel RST Sürücüsünü Elle Kurmak

BIOS’tan VMD Özelliğini Kapatmak

Bu yöntemlerden ilki daha basit ve hızlıdır, ancak VMD özelliği depolama cihazlarının veri işleme etkinliğini ve güç tüketimini optimize eden yeni bir teknolojidir. Bu yüzden bu özelliği devre dışı bırakmak performans ve pil ömründe kayba neden olabilir.

Bu yöntemi uygulamak için BIOS’a girin ve Advanced Mode kısmına geçin. Advanced sekmesinde VMD setup menu veya VMD controller seçeneğini bulun ve Enable olan değeri Disabled olarak değiştirin. Bazı laptop modellerinde Configuration – İntel VMD Controller – Disabled yapmanız gerekiyor. Kaydedip çıkın ve Windows kurulumuna devam edin.

Intel RST Sürücüsünü Elle Kurmak

İkinci yöntem ise Intel RST sürücüsünü indirip USB belleğe atmak ve Windows kurulumu sırasında bu sürücüyü yüklemektir. Bu yöntemle hem VMD özelliğinden faydalanabilir hem de diskleri tanıtabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulamak için aşağıdaki bağlantıdan Intel RST sürücüsünü indirin ve RST_V19.1.0.1001_PV.rar dosyasını klasöre açın. İçindeki dosyaları bir USB belleğe veya format attığınız kurulum USB’sine kopyalayın. Windows kurulum ekranında Sürücü Yükleye tıklayın ve USB belleğinizi seçin. Karşınıza Intel RST VMD Controller 9A08 (TGL) sürücü seçeneği çıkacaktır. Bunu seçip ileri deyin ve yüklemeyi tamamlayın.

Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur. Hiçbir sürücü bulunamadı. Depolama sürücüsü edinmek için sürücü yükleye tıklayın. Hatası ile ilgili daha fazla bilgi için YouTube kanalımıza bakabilirsiniz.

Aşağıdaki Bağlantıdan Intel RST Sürücüsünü İndirin:

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı