Bilgi

Instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “Instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?” sorusuna kısaca cevap vereceğim. Hikayeye müzik eklemek için öncelikle Instagram’ın hikaye kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan örnek olarak bir fotoğraf seçiyoruz.

Bu kısımdayken ekranı yukarı doğru kaydırıyoruz ve buradan “Müzik” yazan sekmeyi seçiyoruz. Karşımıza varsayılan olarak bazı şarkılar gelecektir. Dilerseniz arama kısmına herhangi bir şarkı aratabilirsiniz. Örneğin; Sagopa’nın Toz Taneleri isimli şarkısına bakalım. Buradan şarkımızı seçelim.

Görüldüğü üzere şarkımız çalınmaya başladı. Burada isterseniz varsayılan olarak hikayenizi şarkı ile birlikte paylaşmak için “Bitti” diyebilirsiniz. Böylece hikayeniz bu müzikle yayınlanmaya başlayacak.

Şimdi bazı detaylar hakkında kısaca bilgi vereyim. İlk olarak hikayemiz 5 farklı seçenek ile yayınlıyor. Beğendiğiniz seçeneği gösterdiğim kısımlardan tek tek seçebilirsiniz. Hikayelere şarkı ekleme süresi minimum 5, maksimum 15 saniye ile sınırlıdır. Bunu hemen altta gösterdiğim yerden seçebilirsiniz.  Ayrıca yazıların renk tonlarını değiştirmek için üst kısımdaki renk seçeneklerini klikleyebilirsiniz. Son olarak çalınan müziğin farklı bir kısımdan başlamasını istiyorsanız altta gösterdiğim yerden parmağınızla ile geri hareketleri ile değiştirebilirsiniz. Ve son olarak bazı şarkıların metni hazırlanmamış olabilir. Eğer çalınan şarkıda karakter, yazı, senkronisazyon hatası varsa ünlem kısmından bildirebilirsiniz.

Instagram hikayelerine müzik/şarkı ekleme basit bir şekilde böyle. Videonun faydalı olduğunu düşünüyorsanız beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın. Başka bir videoda görüşmek üzere hoşça kalın.

#Instagram #Hikaye #Müzik #Ekleme #Story #Şarkı

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı