Bilgi

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere kısaca “Silinen Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Instagram, hepimizin bildiği üzere ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma olanağı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram, 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook’a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram‘ın 20 Haziran 2018‘de San Francisco’da düzenlenen etkinlikte 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı açıklanmıştır.

Günümüzde birçok kişi çeşitli nedenlerle instagram hesabını kalıcı olarak silmektedir. Bu silme işleminin sonrasında pişman olup hesabını tekrar aktif etmek isteyenler ise bir hayli çoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizlere kısaca “Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?” sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Instagram hesabınız silmek için genel olarak burada bulunan (tıkla) linki, dondurmak içinse burada (tıkla) bulunan linki kullanıyoruz. Hesabınızı sildiğinizde; profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz kalıcı olarak geri dönmemek üzere silinir. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda (dondurduğunuzda ise); profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir.

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Öncelikle instagram hesabınızı kesin olarak sildiğinizden emin olmanız gerekiyor. Eğer hesabınız kalıcı olarak silinmiş ve kullanıcı adınızla giriş yaptığınızda hiçbir hesap çıkmıyorsa hesabınızın silinmiş olduğunu varsayabiliriz. Yukarıda açıkladığımız üzere bu işlem Instagram hesabını dondurup geri alma işlemiyle karıştırılmamalıdır. Silinen hesabınızın tekrar geri almak işlemi için Instagram hesabı geri alma formu bulunmaktadır. Aşağıda anlatacağımız yöntemi uyguladıktan silinen hesabınızı geri alabilirsiniz. Öncelikle burada yapmamız gereken burada (tıkla) vermiş olduğumuz linkte ki forma tıklayın.

Gelen sayfada sırasıyla aşağıdaki yanıtları veriyoruz.

İlk sorulan sorunun cevabını “Hayır” olarak seçip “Gönder” diyoruz.

Karşımıza gelen sayfadan kimliğinizdeki “adınızı” ve “soyadınızı” girin. Devamında sırasıyla Instagram “kullanıcı adınızı” ve Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu “e-posta” adresinizi girin. Hangi ülkeden yazıyorsunuz? Sorusuna ise bulunduğunuz ülkeyi yazıp “Gönder” butonuna basın.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra yapmanız gereken tek işlem beklemek olacaktır. Eğer bilgileri doğru bir şekilde girdiyseniz verdiğiniz mail adresinize “The Instagram Team” tarafından bir mail gelecektir. Gelen maili açtığınızda size rakamlardan oluşmuş bir kod verilecek ve bu kodu bir kağıda el yazınız ile yazıp yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecektir. Çektirmiş olduğunuz fotoğrafta dikkat etmeniz şey ise elinizin de kağıdı tutarken gözükmesi olacaktır. Ardından maili fotoğrafınız ile birlikte cevaplayabilirsiniz. Ancak burada unutmamanız gereken bir durum daha var. Eğer hesabınız politika ihlalleri nedeni ile kapatıldığı şeklinde bir mesaj alırsanız yapmanız gereken şey tekrar aynı formu yeniden yanıtlamak ve cevap olarak Instagrama: “Hesabım çalındı ve bilgim olmadan kapatıldı. Ben Instagramı çok seviyorum. Lütfen hesabımı kurtarmaya yardım edin.” diye bir mail atarsanız, hesabınızı yeniden aktif edilme ihtimali artacaktır.

4 Yorum

4 Yorum

 1. sam

  7 Kasım 2019 at 12:10

  Merhaba.Silinen ig hesabını açarken son gelmesi beklenen mailin gelmesi 48 saati buluyor mu yoksa erken de gelir mi?

  • selin ymr

   20 Kasım 2019 at 08:29

   bazilarina 48 saatte donmusler bazilarina 72 saat.

 2. selin ymr

  20 Kasım 2019 at 08:28

  linki aciyorum bilgileri giriyorum gonder butonuna basinca hicbirsey olmuyor ayni sayfa kaliyor oldugu gibi.bu durumda formu gondermis oluyormuyum?

 3. belinay

  5 Şubat 2020 at 17:36

  merhaba ben ing eposta girmedim telefon num girdim ve benim şu an kullandığım yani ing yazmadığım hsp yazdım genede gelirmi ?

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı