Bilgi

İnstagram Yorum Yapmayı Kapatma | Paylaşımlara Yorum Engeli Nasıl Getirilir?


İnstagramda paylaştığınız herhangi bir fotoğrafı yoruma kapatmak çok kolay. Bunun için toplu olarak bir ayar bulunmuyor. Ancak fotoğraf paylaşım esnasında veya sonradan fotoğraf düzenleme kısmına gelerek paylaştığınız gönderiyi yoruma kapatmanız mümkün. Şimdi basit bir şekilde bu işlemin nasıl yapıldığı hakkında -kısaca- bilgi vermeye çalışalım.

İnstagramda Paylaştığınız Bir Fotoğrafı Yoruma Kapatmak

İnstagramda önceden paylaştığınız veya anlık olarak paylaştığınız bir gönderiyi yoruma kapatmak için paylaştığınız fotoğrafı seçin ve sağ üst kısımda bulunan dikey üç nokta simgesine klikleyin. Açılan pencerede “Yorum Yapmayı Kapat” dediğinizde gönderiniz yoruma kapatılacak ve bundan sonra kimse yorum yapacaktır.

Eğer tekrar yoruma açmayı düşünüyorsanız bu kez tekrar fotoğrafı aynı şekilde klikleyin ve sağ üst kısımda bulunan dikey üç nokta simgesine klikleyin. Açılan pencerede “Yorum Yapmayı Aç” dediğinizde gönderiniz yoruma açılacak ve bundan sonra takipçileriniz yorum yapabilecektir.

İnstagramda Bir Fotoğrafı Yoruma Kapatmak

İnstagramda bir fotoğraf paylaşacaksanız paylaşım sırasında gelişmiş ayarlar sekmesinden yoruma kapatabilirsiniz. Paylaşmak istediğini fotoğrafı seçip İleri > İleri dedikten sonra karşınıza gelen “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini klikleyerek “Yorum Yapmayı Kapatma/Açma” seçeneğine ulaşabilirsiniz. İlk kez paylaştığınızda yorum yapma açık halde gelecektir. Anahtarı sola çektiğinizde mavi şekilde simge belirecek ve yoruma kapalı hale gelecektir. Bu şekilde paylaşım yaptığınızda gönderdiniz yoruma kapatılmış olacaktır. Daha sonra tekrar yoruma kapatmak isterseniz yukarıda bahsetmiş olduğum yorum açma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı