Bilgi

iPhone Güncelleme Sonrası Ortaya Çıkan Sorunlar


Özellikle iPhone Güncelleme Sonrasında dokunmatik, wifi, donma, yavaşlama, ses sorunu, hızlı şarj bitme gibi bir çok sorun ortaya çıkıyor. Aslında bu sorunlar hemen hemen bir çok güncelleme sonrası ortaya çıkan tipik sorunlar. iPhone yetkilileri ise kısa bir özür dileyip olayı geçiştirmekten başka bir şey yaptıkları yok.

En son iPhone’nun bu güncellemelerde çıkan ortaya problemleri kasıtlı yaptığına dair haberler dolaşmaya başladı. Öyle ki iPhone bu haberleri doğrularcasına “kullanıcıyı koruma amaçlı olarak cihaz yavaşlamasının yaşanabileceğini” açıkladılar. Tabi ana nedene baktığımızda özellikle kullanılan bataryaların belirli bir süre sonra performansını yitirdiğinden dolayı daha uzun süreli kullanım için güncelleme yaptıkları bilinen bir konu.

Bir kullanıcı bataryasını değiştirdikten sonra eski hızına kavuştuğuna dair bilgiler var ancak böyle bir yöntemle çözümün sağlanıp sağlanmayacağı ise tam bir muamma.

Şu an hali hazırda Apple, iOS 11.2.5 Beta 2’yi Yayınladı. Ancak bu sürüme geçmenin de ortaya çıkarabileceği sorunların artacağı yönünde endişeler var.

Şu ana kadar iPhone 8  ile iPhone 8 Plus kullanıcılarından yeni güncelleme sorunları ile ilgili hata raporu lokal düzeyde. Yeni çıkan iPhone’lar hariç iOS 11.0.3 neredeyse bütün iOS cihazları etkilemiş olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın iOS 11.2.5 güncellemesini ile bazı sorunları ortadan kaldırması bekleniyor.

Benim şahsi fikrim iPhone kullanıcılara eski cihazlarını bi kenara bıraktırıp yeni cihaz alması için elinden geleni yapıyor. Bunun başka türden açıklaması yok.

Bilindiği üzere iOS 11’in güncelleme performansı gerçekten çok yüksek. iOS 11 ile birlikte iPhone ve iPad’lerin tüm bit mimarisi geliştirildi ve artık iOS 11 ile birlikte cihazlar 32 Bit mimarili uygulamaları kullanamayacaklar. Bu nedenle böylesi büyük problemli ve değişiklikler sağlayan bir işletim sistemini cihaza yüklerken, şarj cihazınının bağlı olmaması çok büyük pil ve performans sorunlarını etkileyeceğini hatırlatalım.

Sonuç olarak iPhone’u güncelleme sonrasında ile bitmek bilmeyen sorunlar bizi beklemeye devam ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı