Bilgi

iPhone’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda “iPhone’da Silinen Fotoları Geri Getirme?” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle iPhone telefonunuza yanlışlıkla sildiğiniz fotoğrafları hızlı bir şekilde geri getirebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken iki yöntem bulunuyor. İlk yöntem işinize yaramıyorsa ikinci yönteme geçebilirsiniz.

Öncelikle ilk kez sildiğiniz fotoğraflar “Son Silinenler” klasörüne gidiyor. Bu klasörde 30 günlük bir süresi var. Haliyle 30 günlük süre sonunda buradan da kalıcı olarak silinmiş oluyor. Eğer silmiş olduğunuz fotoğraf silinenler klasöründen de silmediyseniz buradan geri yükleyebilirsiniz. Bunun için Fotoğraflar – Albümler ve Son Silinenler klasörüne gidip geri yüklemek istediğiniz fotoğrafa tıklayıp “Kurtar” demeniz yeterli. Böylece sildiğiniz fotoğrafı geri getirmiş oluyorsunuz.

Eğer “Son Silinenler” klasöründen de sildiyseniz bunun için bilgisayar kullanmak zorundasınız. Öncelikle iTunes’in en son sürümünü (tıkla) bilgisayarınıza yükleyip USB kablosu ile bilgisayarı birbirine bağlamanız gerekiyor.

Bağlantı işleminden sonra “FoneLab iPhone Data Recovery” adlı programı buradan (tıkla) bilgisayarınıza yükleyin. Free Download seçeneğini kullanarak yapacağınız yükleme işleminden sonra karşımıza gelen pencerede “Ücretsiz Deneme” butonunu tıklayın…

Bu aşamadan sonra “iPhone Veri Kurtarma” seçeneğini seçerek devam edelim.

– iPhone telefonumuzda silinen fotoğrafları geri getirmek için “Taramayı Başlat” seçeneğini seçelim. “Taramayı Başlat” dediğinizde iPhone telefondan silmiş olduğunuz fotoğrafları geri getirmeye başlanacak. Bu kısımda biraz sabırlı olmanızda fayda var.

İşlem tamamlandığında kurtarılmasını istediğiniz fotoğrafları seçip “KURTARMAK” butonuna tıklayın ve ardından bir klasörü gösterip resimlerin buraya aktarılmasını sağlayın.

Benin anlatacaklarım bu kadar. Bol şanslar.

Alternatif program için: Stellar Data Recovery for iPhone (Tıkla)

Önemli Not: Arkadaşlar çoğu programın ücretsiz seçeneği çalışmıyor. Bu işi yapan firmalar programlarını satmak isterler ve bu nedenle görsel kısmında eğer silinen fotoğraflarınız varsa satın almanızı öneriyorum. Benim ücretli versiyonunu tavsiye ettiğim program Stellar Data Recovery for iPhone programı. Bu işte çok iyi olduklarını söyleyebilirim. Ama dediğim gibi görsel kısmında silinen fotoğraflarınız varsa ve sizin için önemliyse programı satın alabilirsiniz. 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı