Bilgi

Jetgiller Çağı: Sesli Komutla Çalışan Teknolojik Ürünler (2022)


Büyürken bilim kurgu filmlerinde ve çizgi filmlerde görüp hayalini kurduğumuz sesli komutla çalışan ürünler, artık neredeyse sıradanlaştı. Günümüzde Apple Siri, Microsoft Cortana, Amazon Alexa veya Google Asistan gibi sesli asistanların yaygınlaşmasıyla çok daha ulaşılabilir hale gelen bu ekipmanlar, emekleme günlerini çoktan geride bıraktı.

Bu ekipmanların yükselen yıldızıysa akıllı hoparlörler. Tek komutunuzla tüm evi kontrol edebilen, müzik çalan, film oynatan ve hatta kahve yapıp pizza sipariş edebilen akıllı hoparlörler teknolojinin en hızlı yükselen trendi.

Biraz önce sıraladığımız, dünyanın önde gelen teknoloji markaları evinizdeki diğer cihazlarla sesle iletişim kurmanızı sağlayan, aynı zamanda ev içi eğlenceyi de garantileyen hoparlör sistemlerini birer birer piyasaya sürüyor. Amazon, Google, Apple, Sonos’un hoparlörlerine yakın zamanda Spotify’ın ve Samsung’un modellerinin de ekleneceği konuşuluyor. Hoparlörlerden akıllı telefon ve saatlere, sesli komut teknolojisinin nimetlerinden yararlanan ürünler, çeşitli kampanyalarla atık çok daha ulaşılabilir. Çiçeksepeti app bu avantajları yakalayabileceğiniz uygulamalardan bir tanesi.

Peki bu teknoloji hangi ürünlerde kullanılıyor ve avantajları neler? Trend ürünleri ve çok daha fazlasını gelin beraber keşfedelim!

Sesli Komut Teknolojisi Kullanılan Trend Ürünler

Gündelik hayatta kullandığımız birçok ürün, sesli komut teknolojisinin avantajlarından yararlanıyor. Bunlardan hayatı en çok pratikleştiren ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Akıllı Telefonlar

Ses tanıma teknolojisi veya sesli asistan, akıllı telefonlarla hayatımıza entegre oldu.  Sesli komut veya ses tanıma teknolojisi, 1960’lara kadar dayanan bir geçmişe sahip olsa da, söz konusu sesli komut olduğunda bu teknolojiyle özdeşleşen marka hala Apple. Tüm iPhone, Apple bilgisayar ve tablet modellerinde yer alan Siri, ses tanıma teknolojisi konusunda oldukça başarılı bir örnek. Android işletim sistemi kullanılan telefonlar için muadili ise Google Asistan. Sesli komut özelliğine sahip cep telefonu fiyatları, komutların çeşitliliğine göre değişim gösteriyor.

  • Akıllı Hoparlörler

Alexa diye seslendiğimizde kimden bahsedildiğini artık herkes biliyor! Akıllı hoparlörlerin bir ismi olmasını sağlayan Amazon, bu kategoriyi sırtlayan marka. Şık tasarımı, renk seçenekleri ve yetenek bolluğuyla satın alınabilecek en iyi akıllı hoparlörlere imza atan marka yine Apple. Google ve Sonos da öne çıkan diğer iki isim.

  • Smart TV’ler

Sesli komut özelliğine sahip olan Smart televizyonlar sayesinde kumandayla yapacağınız birçok şeyi tek bir komutla halledebilirsiniz. Akıllı kumanda veya televizyon üzerinde yer alan algılayıcı sayesinde cihazının kanal değiştirmesini, internette arama yapmasını veya sesi kısıp açmasını sağlayabiliyorsunuz.

  • Akıllı Saatler

Sesli komutlarla akıllı saatinizin birçok özelliğini kullanabilir, saatinize hiç dokunmadan da teknolojinin keyfini sürebilirsiniz. Ayrıca akıllı ürünlere entegre ev sistemleri sayesinde saatinizi kullanarak evdeki diğer akıllı ürünleri kontrol edebilirsiniz.

Peki sesli komutla çalışan ürünler hayatı nasıl kolaylaştırıyor?

  • Tek bir komutla müzik dinleyebilir, arama yapabilir, akıllı evinize bağlı ışık, termostat ve garaj kapısı gibi sistemleri sesle kontrol edebilirsiniz.
  • Müziği başlatmak için ürününüzün sanal asistanına sadece bir sanatçı ya da müzik türü ismini söylemeniz yeterli. Akıllı hoparlörler Amazon Music, Spotify, Pandora gibi abonelik sistemleriyle bağlantı kurup size istediğiniz müziği çalmaya başlıyor. Hatta farklı odalardaki uyumlu cihazlarla bağlantı kurup müziği tüm eve de yayabiliyor.
  • Akıllı asistanlardan takvim, hava ve trafik durumu, spor karşılaşmalarının sonuçları gibi birçok günlük sorunuzun cevabını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
  • İstediğiniz müziği çalmasının yanı sıra, sanal asistanlar size bir arkadaşınız gibi şarkı da öneriyor. Örneğin Siri’ye “Hey Siri, bu şarkıyı beğendim” dediğinizde ise müzik zevkinizi yavaş yavaş öğrenerek size şarkı önerileri yapmaya başlıyor.
  • Akıllı ev sistemlerini sesli komutlarla kontrol edebilirsiniz, hem de evde olmasanız bile!

Sesli Komutla Çalışan Teknolojik Ürünler Çiçeksepeti Extra’da!

Çiçeksepeti app, sesli komutla çalışan teknolojik ürün yelpazesiyle de beğeni topluyor. Dahası Çiçeksepeti Extra kampanyaları sayesinde ihtiyacınız olan birçok teknolojik ürünü çok daha avantajlı bir şekilde satın almanızı sağlıyor. Çiçeksepeti web sitesi günün fırsatlarını yakalamanıza olanak tanırken Çiçeksepeti mobil uygulaması, ilk alışverişe özel indirim, fiyatı indiğinde bildirim alma, kampanyalardan anında haberdar olma, koleksiyon paylaşıp kazanma gibi extra avantajlar sunuyor. Siz de sesli komut özelliğine sahip tüm trend ürünleri ve teknolojik aksesuarları ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulaması üzerinden keşfedebilirsiniz!

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı