Bilgi

Kaydetmeden Kapatılan Word Dosyasını Kurtarma


Merhabalar,  Diyelim ki Word’e bir şeyler yazıyorsunuz. Bir anda elektrikler kesildi veya herhangi bir nedenden dolayı laptopunuz kapandı! Haliyle yazdığınız onca önemli yazı bir anda çöpe gitti diye düşündünüz! Korkmanıza panik etmenize hiç gerek yok. Şimdi göstereceğim yöntemle kaydetmeden kapanan Word belgesini nasıl kurtaracağınızı göstereceğim.

Göstereceğim yöntem Microsoft Word 2010 ve Microsoft Word 2013 için geçerlidir. Microsoft Word 2003 ve Microsoft Word 2007’de denemdim. Bu nedenle kullandığınız Word sürümüne dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

Ayrıca sizlere tavsiyem word belgenizi açtıktan sonra sol üstte dosya kısmında seçenekler kısmına gelip fotoğrafta görüldüğü gibi otomatik kurtarma bilgilerini ve kaydetmeden kapatırsam otomatik kaydedilen son sürümü kullan seçeneğine bakın.

Kaydetmeden Kapatılan Word Dosyasını Kurtarma

Microsoft Word 2010 İçin: Şimdi sizlere kaydetmeden kapanan bir Word belgesini nasıl kurtaracağınızı anlatayım. Word belgenizin sol üstünden;  Dosya – File sekmesine >>> Info – Bilgi ve Sürümleri Yönet >>> Manage Versions kısmına gelin >>> Kaydedilmemiş dökümanları kurtar – Recover unsawed documents seçeneğini seçiniz. Bu kısımda kaydetmeden çıktığınız sürümleri göreceksiniz.

word 2010 kurtarma

Microsoft Word 2013 İçin: Word 2013’te kaydedilemeden kapatılan word dosyasını kurtarmak için sol word’un sol üstten Dosya >>> Bilgi >>>Sürümleri Yönet >>> Sürümler kısmında.

word 2013 kurtarma

5 Yorum

5 Yorum

 1. Avukat Murat

  6 Ekim 2017 at 21:02

  3 saatte tamamladığım dilekçemi kurtarmama yardımcı oldunuz. Elinize emeğinize sağlık. Teşekkürler.

 2. Elif

  12 Nisan 2018 at 21:23

  Allah razı olsun sizden tez ödevimi kurtardım….

 3. Oğuz

  14 Ekim 2018 at 18:18

  Bu kısımda bende hiç bişey görünmüyor 4 saattir yazdığım yazıyı yazıp kaydettim fakat kaydetmedi. Bu dediğinizi yaptığımda kaydedilmiş bir değişiklik yok diyor. Klasöre baktığımda ise boş yardım eder misiniz ??

 4. seyma

  29 Kasım 2018 at 00:35

  kaydetmeden vazgeçe bastım word 2007 de geri nasıl kurtarabilirim lütfen yardım edin 🙁

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı