İnternet

Kurumsal Web Tasarım Markalara Neler Sunuyor?


Kurumsal web tasarım ile bireysel web tasarım arasındaki farkları bilmek, nasıl bir web tasarım hizmeti alacağınızı ya da kendinize nasıl bir web sitesi tasarlayacağınızı anlamanıza yardımcı olur. Markaların ve firmaların tercih ettiği kurumsal web tasarım hizmetlerinin özellikleri ile genellikle bireysel kullanıcıların tercih ettiği web siteleri arasındaki farkları bu haberde ele alacağız.

Web siteleri artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Online sunumun en etkili parçalarından olan web siteler sayesinde fiziksel bir mağazada ya da ofiste ağırlanamayacak kadar ziyaretçi ağırlanabilir. 7/24 açık kalan bu web siteleri daha az maliyet ile daha çok müşteriye bilgi verebilir, satış yapabilir ve markanın hedef kitleye ulaşmasını kolaylaştırabilir. Bu gücün farkında olan bireyler ve markalar da kendileri için en iyi web sitesini yaptırmanın yollarını arar.

Kurumsal web tasarım ile bireysel tasarım arasında bazı farklar vardır. Bu farkları bilmek, doğru web tasarım hizmetini almanız için size yardımcı olur. Web sitenizi yaptıracağınız web tasarım ajansı seçimi noktasında da bu bilgilere güvenebilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Hizmeti

Kurumsal kimlik çalışmalarının vazgeçilmez parçalarından biri de kurumsal web tasarım olarak bilinir. Markaların ve kurumların, kurumsal dünyada faaliyet gösteren tüm yapıların tercih ettiği kurumsal web tasarım hizmeti, tamamen iş odaklı oluşturulmuş, markanın vizyon-misyon değerlerini yansıtan, renklerini taşıyan ve profesyonel şekilde kurgulanmış bir yapıdır.

Web tasarımın belli başlı süreçleri vardır. Kurumsal web sitesi tasarımlarında bu süreç daha profesyonel ilerler. Markanın talepleri, ihtiyaçları ve mevcut durumu analiz edilir. Bu analiz sonucuna göre web sitesi tasarım ve yayın planlaması yapılır. Webintek gibi profesyonel ekip ile tamamlanan bu sürecin sonunda markaya yeni müşteriler kazandıracak, mevcut müşterileri ağırlayacak, işlemlerini kolaylaştıracak, ürün ve hizmetlerle ilgili sunum yapacak bir web sitesi ortaya çıkar.

Bireysel web sitelerinin aksine kurumsal web siteleri, adından da anlaşılacağı üzere daha kurumsal yapıya sahiptir. Tamamen iş dünyasına uygun tasarlanan kurumsal siteler, ticari amaçla yayına alınırlar ve amacına hizmet edecek tüm özellikleri içerebilirler.

Bireysel Web Tasarım Hizmeti

Bireylerin kendi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanan web sitelerine ise bireysel web sitesi adı verilir. Bireylerin kendi amaçlarına uygun olacak şekilde tasarlanan bu siteler, kurumsal sitelere göre daha az sayfadan oluşur. Fakat bireysel sitelerin de kendi amaçlarına göre sayfaları olabilir. Hizmet veren bir bireyin, kendi hizmeti ile ilgili bilgilere yer verdiği bireysel web siteleri blog ve E-Ticaret formatında da olabilir.

E-Ticaret Hizmetleri

Ürünlerin listelendiği, müşterilerin sipariş oluşturabildiği ve tüm bu süreçlerin takip edilebildiği bir web sitesi türü olan E-Ticaret siteleri de oldukça sık tercih edilmektedir. Özellikle hızla artan online alışverişin de E-Ticaret türündeki sitelerin artmasına yol açtığını söylemek mümkün.

E-Ticaret sitelerini genellikle fiziksel ve dijital ürün satan markalar tercih etmekte. Farklı ürün gruplarının yer aldığı E-Ticaret sektörü, bugün Türkiye ticaret pazarının önemli bir kısmını oluşturuyor. Sektörün bu denli gelişmesi de E-Ticaret altyapılarına olan ilgiyi arttırıyor.

SEO Hizmetleri

Arama motoru optimizasyonu yani SEO, her web sitesinin ihtiyacı olan bir dijital pazarlama türüdür. Yayınlanan web sitelerine daha fazla ziyaretçi gelmesi, web sitesinin arama motorlarında (Google ve Bing gibi) üst sıralarda çıkmasına bağlıdır. Hedef kitlenin yapmış olduğu aramalar, ürün ve hizmetlerle ilgili yapılan trend aramalar analiz edilerek web sitesi daha fazla kişiye ulaştırılmaya çalışılır. Sitedeki teknik hataların giderilmesi, kullanıcı deneyiminin arttırılması ve güçlü içeriklerle sunum yapılması gibi iyileştirmeler ile web sitesi, arama motorlarında üst sıralara çıkarılmaya çalışılır.

Bireysel ya da kurumsal web tasarım hizmeti veren markaların iyi bir SEO Uzmanı kadrosuna sahip olması gerekir. Bu ekip ile üst düzey SEO Hizmeti verilmelidir. Böylece, markaya teslim edilen web sitesi amacına hizmet edebilecektir.

Hangi Web Tasarım Ajansını Tercih Etmeliyim?

Türkiye ve dünya genelinde tercih edilebilecek çok sayıda web tasarım ajansı bulunur. Fakat bu ajanslardan sadece kurumsal web tasarım hizmeti veren, kurumsal tecrübesi bulunan ve profesyonel kadroya sahip olan ajanslar tercih edilmelidir. WEBİNTEK ® | Dijital Medya Ajansı bu konuda müşterilerine üstün hizmet vererek %99 memnuniyet oranına ulaşmış bir ajanstır.

Web tasarım ajansı seçerken bitirilen işlere, referanslara, ajansın kendi web sitesine ve çalışmalarına bakmak, iletişim süreçlerini incelemek ve teklif süreçlerinde ne kadar kurumsal ve profesyonel olduklarına dikkat etmek gerekir.

Sonuç

Kurumsal ya da bireysel olarak web tasarım hizmeti almak istediğinizde ilk olarak size hangi web sitesi türünün uygun olduğuna karar vermeniz gerekir. Ticari faaliyetleri olan bir marka, organizasyon, dernek ya da gönüllü bir proje iseniz kurumsal web tasarım hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Fakat tek başına ilerleyen, ürün ve hizmetlerini kendi adı ile tanıtmak isteyen, az sayfadan oluşan ve çok fazla içeriği olmayan biri iseniz bireysel web tasarım hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Elbette bu tercihler projeler özelinde farklılık gösterebilir. Tercihiniz ne olursa olsun, tercih ettiğiniz web tasarım ajansının sizi doğru yönlendirebilecek bir ajans olduğundan emin olun.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı