Bilgi

Labirent 3 – Son İsyan (The Death Cure) Filmi Ne Zaman?


Labirent film serisi hepimizin bildiği gibi ABD’li ünlü yazar James Dashner‘in kaleme aldığı bir kitap serisidir. Bu seriyi oluşturan kitaplar sırasıyla Ölümcül Kaçış (The Maze Runner 2009), Alev Deneyleri (The Scorch Trials 2010), Son İsyan (The Death Cure 2011), Ölüm Emri (The Kill Order 2012) ve Virüs Kodu (The Fever Code 2016)‘dır. Serideki ilk iki kitap olan  Ölümcül Kaçış (The Maze Runner) ve Alev Deneyleri (The Scorch Trialssinemaya uyarlanmıştır. Sonraki diğer kitap serisinden olan Son İsyan orijinal adıyla The Death Cure film uyarlamasının vizyon tarihi 12 Ocak 2018 olarak belirlenmiştir.

Ölümcül Kaçış (The Maze Runner): Wes Ball tarafından yönetilen ve James Dashner’ın 2009’da yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanan bilim kurgu, distopik, aksiyon ve gerilim türlerindeki 2014 yapımı ABD filmidir.. Başrollerinde Dylan O’Brien, Aml Ameen, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Will Poulter ve Ki Hong Lee yer almaktadır. 18 Eylül 2015 tarihinde devam filmi Labirent: Alev Deneyleri vizyona girmiştir. Konusu: Kayran büyük ve etrafı taş duvarlarla çevrili bir alandır. Thomas Kayran’a bırakıldığında diğer erkek çocuklar gibi adı dışında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Diğer erkekler gibi Thomas’ın da tek bildiği çevrelerini saran labirente çıkan duvarlar her sabah açılır ve her akşam kapandığıdır. Kayran’daki Thomas dışında herkes oradan çıkmanın imkansız olduğunu düşünmektedir. Thomas çıkış yolunu bulabileceğini düşünmekte; fakat bunun için zihninin derinlerindeki sırları çözmesi gerekmektedir.

Alev Deneyleri (The Scorch Trials): 2015 yılında vizyona giren ABD yapımı distopik bilim kurgu aksiyon gerilim filmidir. James Dashner’ın Labirent: Alev Deneyleri adlı Labirent kitap serisinin ikinci kitabından uyarlanan film 2014 yılı Labirent: Ölümcül Kaçış filminin devamı niteliğinde olmakla beraber Labirent film serisinin ikinci filmidir. Yönetmenliğini Wes Ball’un üstlendiği, senaryosunu T.S. Nowlin’in yazdığı filmin ana kadrosu ilk filmdeki ile aynı iken (Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster, Ki Hong Lee, Kaya Scodelario ve Patricia Clarkson), bu filmde yardımcı oyuncu kadrosu olarak Rosa Salazar, Jacob Lofland, Giancarlo Esposito, Aidan Gillen, Barry Pepper, Lili Taylor ve Alan Tudyk bulunmaktadır.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Kjjfhfudjddısjdıd

    17 Ocak 2018 at 14:35

    Abi bu film harika

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı