Bilgi

Masaüstü Simgeleri Kayboldu


Masaüstü simgeleriniz/öğeleriniz kaybolduysa bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ancak aşağıda gösterdiğim 4 yol ile hala görünmediyse muhtemelen regedit ayarlarınızı değiştiren bir virüs kaynaklı olabilir. Tabi böyle durumda bilgisayarınızı bir antivirüs taramasından geçirmeniz tavsiye edilir. Ama yinede format atma durumunuz varsa bir format atın.

1-Yol: Bilgisayarın masaüstünde iken Sağ Klik yapın açılan pencereden Görünüm kısmına gelerek Masaüstü Öğelerini Göster seçeneğini seçin.

masaüstü simgeleri kayboldu (1)

2-Yol: CTRL+ALT+DEL tuşlarına bastıktan sonra Görev Yöneticisini başlat diyoruz. Açılan pencerede Yeni Görev seçeneğini seçiyoruz. Açılan küçük panele EXPLORER yazıp enter diyoruz.

masaüstü simgeleri kayboldu (2)

3- Yol: Başlat kısmına Sistem Geri Yükleme yazın. Açılan pencerede üstte  Sistem Geri Yükleme yazan yeri klikleyin. İleri dedikten sonra Masaüstü Öğelerinin Bulunduğu bir zamanı seçin. Bu arada bilgilerinizi D sürücüsüne  veya yedekleme yapmayı unutmayın.

masaüstü simgeleri kayboldu (3)

masaüstü simgeleri kayboldu (4) masaüstü simgeleri kayboldu (5)

4- Yol: Başlat kısmına regedit yazın. Yukarıda çıkan regedit.exe yi klikleyin. Açılan pencerede solda “HKEY_LOCAL_MACHINE >>> SOFTWARE >>> Microsoft >>> Windows >>> CurrentVersion >>> Policies >>< Explorer” kısmına gelip Varsayılan değerini silin, ForceActiveDesktopOn değerine 0, NoAvtiveDesktop 1, NoAvtiveDesktopChanges 1 değerini verin. Bilgisayarı yenidenbaşlatın ve kontrol edin.

masaüstü simgeleri kayboldu (6) masaüstü simgeleri kayboldu (7)

5-Yol: Masaüstü sağ-klik yapın açılan pencerede Kişiselleştir deyin. Açılan pencerede masaüstü simgelerini değiştir deyin. Ve açılan penceredeki chackboxları klikleyin tamam deyin.

masaüstü simgeleri kayboldu (8) masaüstü simgeleri kayboldu (9)

1 Yorum

1 Yorum

  1. Salo

    7 Mayıs 2019 at 18:02

    adamsın kardeş oldu sağol

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı