Bilgi

Mimari Aydınlatma


Günümüzde  mimari ve aydınlatma tasarımı alanında yaygın olarak kullanılan araçlardan biri de raylı ışık kullanımıdır.Bu ürünün iç mekan tasarımında kullanımı oldukça önemlidir. Ayrı bir kablo kullanımı gerektirmeyen bu aydınlatma serisi günümüzde birçok binada kullanılmaktadır. Siz de ray spot aydınlatmalarını kullanmak istiyorsanız ya da bu alanda daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu yazımızın sonuna kadar bizimle kalabilirsiniz.

Genel olarak bir binada ve tasarımında aydınlatma önemli bir şeydir, özellikle de binanın yüksek tavanlı olduğu ve çeşitli raylı spotlarla aydınlatma kullanmak istediğimiz durumlarda. Raylı aydınlatmayı kullanarak ışık türünü seçip yoğunluğunu artırabilir veya azaltabilir ve COB, LED, SMD gibi farklı ışıklar kullanabilirsiniz.

Ray Işıklarında  Rayın  Rolü

Bu ışıkların ömrünü etkileyen faktörlerden biri de raylarıdır. Kaliteli ve standart rayların çoğu zamanla şeklini değiştirmez ve sarkmaz. Ayrıca bakır bant kullanılan ray aydınlatmalarında yangın olasılığı ve bağlantı riskleri düşüktür. Bu nedenle doğru seçimi yapmak ve doğru rayı kullanmak lambanın ömründe önemli rol oynayacaktır.

Raylı ışık rayları zeminde, duvarda veya tavanda kullanılabilecek şekilde yapılır. Bu ışığın kullanım şekline ve kurulacağı ortama göre çeşitlerinden biri seçilebilir. Kurulum yerini ve ray ışık tipini seçerken rayların lamba sayısına dayanabileceğine dikkat etmek daha iyidir. Ayrıca binanın kablolaması raylarla koordineli olmalı ki ışık enerjisinin sağlanması ve optimum tüketimi açısından en iyi şekilde yapılabilsin; Çünkü aydınlatmanın yanı sıra raylar aynı zamanda ışığın açısını değiştirmek ve hareket ettirmek için de kullanılıyor.

Ray Spot Kullanmanın Avantajları

  • Yerel olarak ışık yayabilme yeteneği
  • 360 derece dönebilme özelliği
  • Her yerde kullanabileceğiniz modern bir aydınlatma çeşididir.
  • Işıkları rayın içinde hareket ettirebilme özelliği
  • Bu özelliklerinin yanı sıra montaj kolaylığı ve çeşitliliğinin fazla olması da ray aydınlatmalarının popülaritesinde etkili faktörler olarak değerlendirilebilir.

Raylı aydınlatma ürünleri için söylenebilecek güçlü noktalardan biri de bu ürünün kullanımının kurumsal mekanlar, mağazalar vb. tüm ortamlarda oldukça etkili olması ve evinizde de kullanılabilmesidir. Örneğin bir konut binasının resepsiyonunun, mutfağının aydınlatması, bir raylı ışık kullanılarak ve ışın açısının ayarlanmasıyla iyi bir aydınlatma sağlanabilen aydınlatmanın en önemli parçalarından biridir.

Ray Işıklarını Kullanmak İçin Uygun Yerler

Ray ışıklarının yönü açılı olarak ayarlanabildiğinden mağaza ve galeri gibi yerler bu ışıkların manevra yapabileceği en iyi yerlerdir. Işığı ayarlamak istediğinizde bu ışığı kullanmanız tavsiye edilir.

Ray spotun ışığı vurgulu bir şekilde parlar ve ışıkla bir kısmı diğer yerlerden farklı hale getirilebilir yani bazı cihaz ve elemanlarda daha fazla ışık olur, diğer taraftan rayda kullanılan ışıklar da kullanılabilir. Ray cihazları farklı yönlerde dönmektedir ve bu nedenle bu model özel aydınlatmaya ihtiyaç duyan özel yerler için kullanılmaktadır.

Örneğin bu model, galerilerde belirli bir renkteki ürünü sergilemenize ve aynı zamanda ziyaretçiyi belirli bir hedefe yönlendirmenize olanak tanır.

Daha fazla bilgi almak veya Tekwat ray spotları satın almak için bu koleksiyonun danışmanlarıyla ücretsiz olarak iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı