Bilgi

N11 Ürün Nasıl İade Edilir? Ürün İade Kodu Nasıl Alınır?


Varsayalım ki N11’den herhangi bir ürün aldınız beğenmediniz, farklı geldi, hasarlı geldi, arızalı geldi veya vazgeçtiniz. Ürün için kredi kartınızdan kesilen ücretin iade edilmesini talep edeceksiniz. Bunun için izlemeniz gereken basit bir yöntem var. Hem bilgisayardan hemde cep telefonu uygulamasından nasıl yapılacağını göstereceğim.

Öncelikle aldığınız ürünü aynen geldiği gibi kullanmadan, zarar vermeden, eksik parça vs. koymadan göndermeniz gerekiyor. Vay ben 1 ay kullandım hoşuma gitmedi vs. kabul edilmeyecektir.

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir.
Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Siparişinize ait ürünün hasarlı ulaşması durumunda, kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz ve ürünü kapıda iade etmeniz gerekmektedir.

1- Yöntem: Ürünü teslim almadan kargo görevlisine iade edebilirsiniz: Bu seçenekte iade talep formunu doldurmanız yeterlidir. Ayrıca profilinizden MEVCUT SPARİŞ/SPARİŞLERİM ksımından Sipariş Detayını Gör sekmesini seçin ve Ürünü İade Et deyin. Açılan sekmeye “Ürünü teslim almadan kargo görevlisine iade ettim.” klikleyin ve sizten istenen bilgileri girin.

2- Yöntem: Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim: Ürünü mağazaya geri gönderdiyseniz talep formunu doldurun. Bunun için mağazadan gönderdiğiniz kargonun takip numarasını alın. Ayrıca profilinizden MEVCUT SPARİŞ/SPARİŞLERİM ksımından Sipariş Detayını Gör sekmesini seçin ve Ürünü İade Et deyin. Açılan sekmeye “Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim.” klikleyin ve buraya kargo firmasından aldığını takip numarası ve kargo firmasının adını girin.

3- Yöntem: Henüz göndermedim, iade sürecini başlatmak istiyorum: Ürünü aldınız ve herhangi bir nedenle iade etmek istiyorsunuz. Bunun için iade talep edip ürünü, anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Profilinizden MEVCUT SPARİŞ/SPARİŞLERİM ksımından Sipariş Detayını Gör sekmesini seçin ve Ürünü İade Et deyin. Açılan sekmeye “Henüz göndermedim, iade sürecini başlatmak istiyorum.” klikleyin ve ÜCRETSİZ yazan kargo firmasını seçtikten sonra sistem size İade Kargo Kodu verecektir. Ürün ile birlikte bu numarayı ilgili kargo firmasına verin. İşleminiz tamamdır.

 

5 Yorum

5 Yorum

 1. Turgut

  20 Haziran 2018 at 14:49

  Urun tek sinyal siparis vetdim ve arizali geldi ve tek geldi

 2. Turgut

  20 Haziran 2018 at 16:07

  Urunu arizali ve tek bir tane dekdi let siyal gondermek istiyorum urun kodu istiyor aras kargo nasil alicam kodu soylemiyorlar ilgi alaka yok ve ben bir daha n11comda alis veris yaomicam

  • Cüneyt Çağala

   20 Haziran 2018 at 20:16

   ürünü kodla birlikte geri gönderin. ve gönderim kodunu n11’e bildirin. ödediğiniz ücret hesabınıza iade edilecektir. bu arada gelen ürünün fotoğraflarını vs. çekmeyi unutmayın.

  • gizli üye

   30 Mayıs 2020 at 16:12

   Akliniz varsa amazontr kulanirsiniz n11 dolandirici iade e gelince etmiylar kargocu desen ***** degil.

 3. Ali BEŞER

  25 Ekim 2021 at 10:45

  n11 den almış olduğum araç kamerası arızalı çıktı iade etmek istiyorum veya değişim yapmak istiyorum ilgililerden yardım bekliyoum 0535 *** ** ** telefonuma haber bekliyorum

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı