Bilgi

NVIDIA Kurulum Programı Devam Edemiyor Hatası ve Çözümü


Herkese Mahaba. Bu yazımızda “NVIDIA Kurulum Programı Devam Edemiyor” hatası ve çözümü konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Bir çok ekran kartı driverini yüklerken çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. Bunlardan bir tanesi NVIDIA Kurulum Programı Devam Edemiyor hatası. Burada çözüm oldukça basit. İlk olarak işletim sistemini yükledikten sonra arama kısmına Windows Update veya Windows Güncelleştirme yazın. Arama kısmına çıkan  Windows Update’i klikledikten sonra Güncelleştirmeleri Denetle deyin. Biraz zaman geçtikten sonra güncelleme yapın. Bu işlem çok kısa veya çok uzun sürebilir. Tüm güncelleştirmeleri tamamen yükledikten sonra Ekran Kartının driverini yükleyebilirsiniz. Aksi halde sürekli aynı hata ile karşılaşacaksınız. Eğer biliyorsanız ilgili güncelleştirmeleri manuel olarak ta yükleyebilirsiniz.

Hatta bazı durumlarda güncelleştirme sonrasında Ekran Kartı Driveri otomatik yükleniş hale gelebilir. Bu durumda tekrar ekran kartı driverini yüklemeye gerek yok.

Ekran Kartı driverinin yüklenip yüklenmediğini anlamın birden çok yolu var. Ancak basit bir yolla bunu öğrenebilirsiniz. Windows 7 için masaüstünde sağ klikleyin açılan pencerede Ekran Çözünürlüğü dedikten sonra açılan pencerede Gelişmiş Ayarlar dediğinizde karşınıza ekran kartınıza ait bilgiler gelecektir.

Windows 10 içinse yapmanız gereken aynı şekilde masaüstünde sağ klikleyin açılan panelde Görüntü Ayarları dedikten sonra Gelişmiş Görüntü Ayarları dediğinizde karşınıza çıkan pancerede Görüntü Bağdaştırıcısı Özelliklerine klikleyin böylece ekran kartınıza ait bilgiler gelecektir.

2 Yorum

2 Yorum

 1. Mehmet

  11 Mayıs 2018 at 17:05

  çözüme ulaşamadım yardımcı olurmusunuz rıca etsem

  • Cüneyt Çağala

   11 Mayıs 2018 at 17:08

   merhaba. hocam yapmanız gereken şey windowsu tamamen güncellemek. otomatik driver yüklenecektir. yüklenmezse manuel yükleyin.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı