Bilgi

Office Uygulamalarını Bilgisayardan Tamamen Silmek!


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde Microsoft Office uygulamalarını nasıl tamamen kaldıracağınızı göstereceğim. Normalde Microsoft Office uygulamalarını Denetim Masasında bulunan Program Ekle-Kaldır kısmından kaldırabiliriz. Yalnız bu şekilde Office uygulamalarına kaldırdığınızda halen silinemeyen bazı dosyalar kalabiliyor. Bu dosyalar yeniden ofis yüklediğinizde bazı sorunlara neden olabiliyor. Bu nedenle Microsoft’un kendi yazılımı olan bir uygulama kullanarak ofis uygulamalarını tamamen silebiliyoruz. Şimdi sizlere bu Office uygulamalarını tamamen nasıl kaldıracağını anlatalım.

1- İlk olarak hemen altta verdiğim linkten Microsoft Office kaldırma aracını bilgisayarınıza indirin.

https://outlookdiagnostics.azureedge.net/

Resmi Sitesinden İndirmek İçin Tıkla: https://support.microsoft.com/

2- İndirdiğimiz bu programı sağ klikleyip yönetici olarak çalıştıralım.

3- Gelen pencerede etkilenen bu makine mi sorusuna Evet deyip ileri diyelim.

4- Devamında bilgisayarınızda bulunan ofis uygulamaları listelenecektir. Burada kaldırmak istediğiniz ofiste uygulamasını seçin ve ileri deyin.

5- Bilgisayarınız yeniden başlatılabilir seçeneğinin altındaki kutucuğu seçili hale getirip ileri diyelim.

6- Bilgisayarınızdan Microsoft Office kaldırma işlemi tamamlandığında son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Ekranda yeniden başlat seçeneğini seçiyoruz. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra Microsoft Office bilgisayarımızdan tamamen kaldırılmış olacak. Benim Anlatacaklarım bu kadar. Herhangi bir sorunuz varsa bana yorum kısmından iletebilirsiniz. Ayrıca Microsoft Office uygulamasını tamamen nasıl sileceğinizi alttaki videodan da izleyerek öğrenebilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. JANE

    29 Haziran 2021 at 18:52

    SÜREKLİ HGATA VERİYOR LİNK..ÇALIŞMADI.. ŞAKA GİBİ.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı