Bilgi

Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır? İlkokul – Ortaokul ve Lise [e-Devlet]


Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde E-Devlet web sitesi üzerinden ilkokul, ortaokul veya lise öğrencileri için nasıl öğrenci belgesi alacağınızı anlatacağım. Bu işlem için öğrencinin velisi veya kısacası anne-babası olmanız yeterli.

Şimdi ilk olarak e-devlet sitesine giriş yapalım. Bunun için Google arama kısmına e-devlet yazalım ve gelen ilk sıradaki E-Devlet sitesine giderek T.C. Kimlik numaramız ve E-Devlet şifremizle giriş yapalım.

Giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Öğrencilik Belgesi Sorgulama” şeklinde yazdığınızda çıkan “Öğrencilik Belgesi Sorgulama – Milli Eğitim Bakanlığı” sekmesini seçelim.

Karşımıza gelen sayfada “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyip “SORGULA” diyelim. Böylece hali hazırda velisi olduğumuz öğrenciler listelenmiş olacaktır.

Öğrenci belgesini almak istediğimizin karşısındaki Barkodlu Belge yazan yeri tıklayalım.

Böylece karşımız PDF dosyası halinde öğrenci belgesi çıkmış olacaktır. Öğrenci belgesini bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmek için -aşağıdaki görselde yer alan- “İndir” butonunu tıkladığımızda öğrenci belgesi cihazımıza indirilmiş olacaktır. Bu öğrenci belgesi resmi olup talep eden kurum-kuruluşa verebilirsiniz.

Başka bir yazıda görüşmek üzere. Selametle… 

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı