Bilgi

PAYU Nedir? Kredi Kartınızdan Çekilen PAYU Ne Anlama Geliyor?


Kred kartı extrenizi incelediğiniz “PayU adı altında para kesilmiş” ise hemen panik etmenize gerek yok. Ben e ilk başta kredi kartımdan PAYU/İstanbul şeklinde belirli miktarlarda para kesintisi olduğunu farkettim.

Tabi hemen telefona sarıldım ve hesabımın olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bu kesilen paranın kim tarafından ve ne için kesildiğini sordum. Ancak banka bununla ilgili bilgi göremediklerini ancak kredi kartımı şüpheli işlem kategorisinde işlem yaparak kapatabileceklerini ve şubeye gidip başvuruda bulunmam gerektiğini söylediler.

Kredi kartımdan kesilen paralar geçmiş günlere ait olduğundan ilk etapta kredi kartımı kapatmadım. İnternette küçük bir araştırma yaptığımda PayU’nun e-ticaret sitelerinin ödeme almak için kullandıkları ve 15 bankanın sanal postunu kullanabilen online ödeme aracı kuruluşu olduğunu öğrendim.

kredi-karti

Durum böyle olunca internet üzerinden yaptığım alıverişler aklıma ve geldi.  Ve yaptığım alışverişler PAYU/İstanbul şeklinde çekilmişti. Eğer sizde internet üzerinden alışveriş yaptıysanız ve ekstreniz de PayU adına çekilmiş bir para yansımışsa büyük ihtimalle söz konusu kesintiyi PAYU kuruluşu gerçekleştirmiştir.

E-ticaret siteniz için kredi kartı tahsilatını (komisyonunu kesildikten sonra) sizin için yapan bir sistem. Evet buraya kadar herşey normal. Anlaştıkları bankalar, taksit seçenekleri vb. güzel. Ancak müşterinin kart ekstresinde payu yazması kafa karıştırabiliyor.

Eğer sizinde hesbaınızda PAYU adı altında para kesildiyse ve hatırlamıyorsanız +90 212 337 65 85 telefon numarasını mesai saatleri içerisinde arayarak veya destek@payu.com.tr adresine kredi kartınızın ilk dört ve son dört hanesini; çekilen paranın işlem tarihini; tutarını gönderin kısa zaman içerisinde size dönüş yaoacaklardır.

https://www.payu.com.tr/

1 Yorum

1 Yorum

  1. hacer

    10 Temmuz 2018 at 14:18

    vermiş olduğunuz numara yanlış!!!! böyle bir numara yok!

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı