Bilgi

Pornclub Virüsü Nasıl Temizlenir? Pornclub Nasıl Kaldırılır?


Android işletim sistemine sahip “tablet ve telefonların” baş belası olan PornClub Virüsü Nasıl Temizlenir? Pornclub Virüsü Nasıl Kaldırılır? Sorusuna kısa ve öz bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız. Bu virüsün bilinen diğer adı “Android Dropper” virüsüdür. Bu virüs android yazılımına sahip taşınabilir cihazlara genellikle uygulamalarla veya apk eklentilerinde birlikte yükleniyor. Bu virüs yükleme esnasında PornClub/9Apps adıyla yükleniyor. Yükleme işlemi bittikten sonra deyim yerindeyse ortalığı birbirine karıştırıyor. Kullandığınız cihazın ekranını kilitliyor, donuyor, kasıyor başına buyruk bir şekilde web sitelerinde geziniyor. Tabi bu virüs bununle yetinse eyvallah deyip geçeceğiz. Arka planda Clash Of Hero, RedBull , PornClub, Letgo uygulamakar indirerek saç-baş yoldurtuyor.Tabi bu virüsün yaptıkları bunlarla sınırlı değil. Akla hayale gelmeyecek yeteneklere sahip bu virüsün kime hizmet ettiği tam bir muamma!

Kısaca bu virüs bu virüs “sisteminizin kök dizinlerine” gelir cihazınıza ait tüm yetkilere sahip olur. Fabrika ayarları, format v.s kar etmez. Bu virüs hep oradadır. Sonuç olarak bilmediğiniz uygulamaları kesinlikle indirmeyin ve tablet veya telefonun “Ayarlar >>> Güvenlik” kısmına gelerek “Bilinmeyen Kaynaklar” yazısının yanındaki kutucuğu kaldırın. Böylece zararlı yazılımların yüklenmesini engelleyin.

Özellikle küçük yaşta çocukların uygunsuz ve zararlı içeriklere yönlendirmesi nedeniyle kesinlikle silinmesi gereken bir virüs.

Tabi bu virüsten kurtulmanın bir çok yolu var. Ancak size anlatacağım basit yöntem ile bu virüsten tamamen kurtulabilirsiniz.

Pornclub Virüsünü Tamamen Silme

1- Avast Mobile Security adlı uygulamayı “Google Play/Store” üzerinden veya buradan indirin.

2- Ardından “Avast Mobile Security” uygulamasını cihazınıza yükleyin ve çalıştırın.

3- Virüs tarama işlemine yapmadan önce AVAST’ın kendini güncellemesini bekleyin.

4- Virüs tarayıcı sekmesinde “Uygulamaları Tara” seçeneğinin seçili olduğunu kontrol edin.

5- Ardından “Taramayı Çalıştır” deyin. Avast uygulaması virüsü tespit ettiğinde “3-4 sorun bulundu” şeklinde bir uyarı verecektir.

6- Bu aşamada “Sorunları Çözün” sekmesine gelin ve “Tümünü Çöz” kısmına dokunun. Ekrana gelen uyarıyı “EVET” olarak seçin. Bu kısımda “Cihaz Yöneticisi” ekranı açılacak. Etkinliğini Kaldır’ı seçtiğinizde “Yok Ediliyor” şeklinde bir uyarı yazısı görünecek.

7- Son aşamada PronClub – Bu uygulamayı kaldırmak istiyor musunuz? Diye soracaktır.Tamam’a dokunduğunuzda işlemimiz bitecektir. PronClub virüsü böylece cihazınızdan tamamen silinecektir.

Peki bu yöntem yeterli mi? Bu yöntem şu anda tabletinizden yapacağınız en kısa yöntem. Bu yöntem başarı oranınız %50. Ancak hala silinemediyse tek ve kesin çözüm ROOT! Cihazınıza (telefon, tablet) root atarak bu sorunun üstünden kalkabilirsiniz. Google ye bakarak cihazınıza nasıl root atılacağını öğrenebilirsiniz.

Hala sorun çözülemediyse veya nasıl yapabilirim derseniz yorum kısmında bize yazın cevaplayalım.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Arda

    23 Aralık 2017 at 22:25

    Virüs taraması yaptım fakat pornclub virüsünü tanımadı ne yapmalıyım?

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı