Bilgi

PUBG Emülatör Çince’yi Türkçe Yapma


Herkese Merhaba. Bu yazımızda basit bir şekilde “PUBG Emülatör Çince’yi Türkçe Yapma” konusunda kısa bilgi vermeye çalışacağım. Bildiğiniz üzere PUBG Mobile bilgisayar kurulumu için “Emülatör” gereksinimi bulunuyor. Emülatör, herhangi bir bilgisayar ortamında başka bir bilgisayar ortamını donanımsal veya yazılımsal olarak taklit eden yazılımdır. Emülatör’de temel amaç yazılımı donanıma benzeterek normalde sadece kendine ait sistemde çalışabilecek çeşitli verileri başka ortamlarda da çalıştırmaktır. PUBG Mobil, taşınabilir mobil cihazlar için tasarlandığından bilgisayar ortamında çalıştırmak için Emülatör’e ihtiyaç duymaktayız.

PUBG Mobil için buradan (tıkla) Emülatörü ardından -otomatik olarak- Oyunu kurduğumuzda Çince kurulum yaptığı görülmektedir. Bunu basit bir şekilde Çince’den Türkçe’ye çevirebiliriz. Kurulum sonrasında masaüstünde PUBG Mobile için “Emülatör” diğeri ise “PUBG Mobile Oyununa” ait kısayollar olacaktır.  Emülatör dil seçeneğini değiştirirseniz otomatik olarak PUBG Mobile Oyununa etki edecektir. Aynı şekilde PUBG Mobile Oyununa ait pencereden dil seçeneğini değiştirseniz otomatik olarak Emülatöre etki edecektir. Bu nedenle birisinden dil değiştirmeniz yeterli. Ve her iki penceredende aynı yöntemle dil değiştiriliyor. Ben aşağıda Emülatör‘den dil değiştirdim. (Bu işlemi yaptıktan dil değişikliğinin etkili olması için PUBG Mobile ve Emülatör pencerelerini kapatıp tekrar açmanız gerekiyor.)

Emülatör penceresinin sağ üstünde bulunan yatay üç çizgiyi klikleyin ve 3. sıradaki seçeneği seçin. (Burasıda bezen Türkçe Ayar, bazende Çince yazılabiliyor.)

Açılan “Ayar Panelinden” aşağıdaki gibi en altta bulunan açılır pencereyi klikleyip kırmızı kare içinde gösterdiğim alana -onay seçeneğine- klikliyoruz.

Son olarak karşımıza dil değişikliği yapıldığına dair bir bilgi ekranı geliyor. Mavi seçeneğe klikledikten sonra pencereleri kapatıp yeniden açıyoruz. İşlemimiz tamamdır.

Ayrıca PUBG Mobile‘in arayüzünüde İngilizce’den Türkçe’ye çevirmek için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

8 Yorum

8 Yorum

 1. aliii

  21 Şubat 2019 at 12:48

  allah razı olsun

 2. EnesBatur

  29 Haziran 2019 at 08:56

  EywallaH

 3. emir

  26 Temmuz 2019 at 14:38

  emülatör de ayarlarda sadece 1 dil var oda çin’ce türkçe yamayı nasıl bulcam

  • burak

   13 Nisan 2020 at 16:54

   aynı sorun bende var kardesım cozum buldunmu

 4. MEHMET ALİ

  12 Haziran 2020 at 19:37

  BENİMKİNDE BEŞ ADET ŞIK VAR

 5. Muhammet Emin

  23 Haziran 2020 at 14:40

  Türkçe yama naıl yapıcam ? çözüü varmı sadece çince var 🙁

  • Adem

   21 Şubat 2023 at 17:55

   Çince dilini nasıl Türkçe çevirisi

 6. MAHMUT

  22 Kasım 2020 at 13:17

  aynn agaaa

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı