Bilgi

Ramazan Bayramı’nda Kargolar Açık mı? Kargolar Bayramda Çalışıyor mu?


Ramazan Bayramı, Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde kutlanan önemli bir dini bayramdır. Ramazan ayının sonunda başlayan ve üç gün süren bayramda, Müslümanlar oruçlarını açar, sevdikleriyle bir araya gelir, ziyaretlerde bulunur ve hayır işlerinde bulunurlar. Bu özel günlerde, kargo firmalarının çalışıp çalışmadığı da merak edilen bir konudur. Peki, Ramazan Bayramında kargolar açık mı? Kargolar bayramda çalışıyor mu? İşte bu soruların cevapları:

Kargolar Bayramda Çalışıyor mu?

Kargo firmaları, normal şartlarda hafta içi ve cumartesi günleri belirli saatler arasında hizmet vermektedir. Ancak Ramazan Bayramı‘nın resmi tatil olması nedeniyle, bayram süresince kargolar kapalı olacaktır. Bu yıl 21 Nisan 2023 Cuma günü başlayacak olan Ramazan Bayramında, kargolarda en erken 24 Nisan 2023 Pazartesi günü işlem yapılabilecektir.

Kargolar Arefe Günü Çalışıyor mu?

Kargo firmalarının çoğu, bayram öncesi son iş günü olan arefe gününde de hizmet vermeye devam etmektedir. Ancak arefe gününde kargo çalışma saatleri değişiklik gösterebilir. Bazı kargo firmaları sadece sabah saatlerinde dağıtım yaparken, bazıları ise normal mesai saatlerine göre daha erken kapanabilir. Bu nedenle arefe günü kargo göndermek ya da almak isteyenlerin, kendi kargo firmalarının çağrı merkezleri ile iletişime geçmeleri tavsiye edilir.

Kargo firmalarının çağrı merkezleri şu şekildedir:

Aras Kargo: 444 25 52

Yurtiçi Kargo: 444 99 99

MNG Kargo: 0 (850) 222 06 06

Sürat Kargo: 0850 202 0 202

UPS Kargo: 444 00 66

İnter Global Kargo: 444 0 392

TNT Kargo: 444 0 868

Kargolar Bayram Sonrasında Nasıl Çalışacak?

Bayram tatili sona erdikten sonra, kargo firmaları normal çalışma saatlerine geri dönecektir. Ancak bayram tatili nedeniyle biriken kargo gönderilerinin teslimat süreleri uzayabilir. Bu durumda kargo takip numarasını kullanarak kargonuzun nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz.

Ramazan Bayramında kargolar açık mı? Kargolar bayramda çalışıyor mu? sorularının cevaplarını bu makalede bulabilirsiniz. Ramazan Bayramınız kutlu olsun!

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı