Bilgi

Sağ Tıkla Kopyala Engelli Sitelerden Veri Nasıl Kopyalanır?


Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde “Sağ Tıkla Kopyala Engelli Sitelerden Veri Nasıl Kopyalanır? Sorusuna yanıt vereceğim. Daha önce bu konu ile ilgili yazı yazmıştım. Ancak Google Chrome ile gelen güncellemeler sonucunda ayarlarda ufak bir değişiklik olduğundan bir çok kişi eski yöntemle sağ klik engeli olan sitelerden yazı/metin kopyalayamıyor. Şimdi size bu işlemin nasıl yapıldığını anlatayım.

Aslında sağ klik engeli web site tasarımcısı tarafından Java Script kodu kullanılarak yapılıyor. Böylece siz sağ kliklemek istediğiniz zaman bu işlem yapılamıyor. Burada yaptığımız işlem tarayıcının Java Script kodunu pasifize etme işlemi oluyor.

1- Öncelikle Google Chrome penceresinin sağ üstünde bulunan üç nokta ikonuna klikliyoruz ve açılan panelde Ayarları seçiyoruz.

2- Açılan pencerede en aşağıda GELİŞMİŞ yazan yeri bulup, klikliyoruz.

3- Devamında gizlilik ve güvenlik başlığı altındaki İÇERİK AYARLARI’ı seçiyoruz.

4- JAVASCRİPT yazan yeri bulup bunu klikliyoruz.

5- Son olarak İzin Verildi (Önerilir) yazan yerdeki aktif olan (mavi) butonu klikleyip ENGELLENDİ yapıyoruz.

Şimdi yazı/metin kopyalamak istediğiniz sayfaya gidin ve sayfayı yenileyin (Sayfada iken F5 yapabilirsiniz) Sayfayı yeniledikten sonra metni kopyalayabilirsiniz. Kopyalama işleminiz tamamsa tekrardan 5. Maddeye gidip İzin Verildi (Önerilir) yapmayı unutmayın. Bunu yapmazsanız bazı web sitelerinde sayfalar çalışmayabilir.

Yorum yapmak için tıklayın.

"Yorum Yazın"

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı